Gönderiyi Hikayene Ekle Çıkmıyor (ÇÖZÜM) ✔️
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Gönderiyi Hikayene Ekle Çıkmıyor (ÇÖZÜM) ✔️

0

Gönderiyi Hikayene Ekle Çıkmıyor

Gönderiyi hikayene ekle çıkmıyor sorusunun cevabını bir çok kişi aramaya başladı. Son zamanlarda sosyal medya araçlarında yeni özellikler çıkmaya devam etmektedir. Gündelik kullanımları kolay hale getirmek için veya yeni tasarımları geniş kitleye duyurmak amacıyla yeni özellikler sosyal medya platformları tarafından sunulmaktadır. Bunların içerisinde instagram sende ekle hikâye özelliği bulunan özelliği bütün kullanıcılarına sundu. Bu yeni özellik instagram kullanıcıları tarafından merak edilmeye başlandı. Gönderiyi hikayene ekle çıkmıyor, diyen birçok kullanıcı bulunmaktadır. Yeni çıkan özellikler telefonunuza otomatik olarak yüklenmektedir. Fakat bunun olması için, İnstagram uygulamasını güncellemek gerekir.

Eski sürüm instagram uygulamasını kullanmaya devam eden kullanıcılar, yeni çıkan özellikleri kullanamadıklarından şikâyetçi olmaktadırlar. En son gelen sende ekle hikâye özelliği bulunan hikaye sekmesinde yer alan çıkartma ifadeleri arasında bulunur. Oluşturmayı düşündüğünüz hikâyeyi ekleme yaptıktan sonra ekranı yukarıya doğru kaydırın. Çıkartmalar arasında bulunan Sende Ekle kısmını tıklamanız yeterli olur. Sende ekle özelliği, ios ve Android cihazlarda kullanılmaktadır. İnstagram uygulaması son güncellemesine sahip ve destekleyen bütün cihazlarda bu özellikler kullanılabilmektedir. Kullanıcı sınırlaması olmayan bir özelliktir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Gta San Andreas Görev Geçme Hilesi ✔️ 

Gönderiyi Hikayene Ekle Nasıl Açılır?

Gönderiyi hikayene ekle nasıl açılır? Merak konusu olmaya devam etmektedir. Buna cevap olarak şu adımların takip edilmesi uygun olur.

 • İlk olarak İnstagram hikâyeler bölümüne gelin.
 • Burada çıkartmalar alanına tıklama yapın.
 • Bu kısımda ise sen de ekle çıkartmasını tıklayın.
 • Bu kısma geldikten sonra içeriğinizi bulup hikâyelerinizi oluşturun.
Gönderiyi Hikayene Ekle Çıkmıyor

İnstagram Gönderiyi Hikayene Ekle Çıkmıyor

Gönderiyi hikayene ekle çıkmıyor Hikâyelerde paylaşım yapılması için şu yolu izlemeniz doğru olur.

Hikâyenizde video ve fotoğraf paylaşmak istemeniz durumunda:

 • Üst tarafta bulunan artı işaretine dokunun veya akışın her hangi bir yerinde parmağınızı sağ tarafa kaydırın.
 • Alt tarafta yer alan Hikâye kısmına gelin.

Fotoğraf çekmek için ekranın alt kısmında bulunan yuvarlak simgeye dokunun. Daha sonra video çekmek için aynı olan simgeye dokunun. Telefonunuzun galeri kısmından veya film rulosundan fotoğraf veya video seçmek için ekranın her hangi bir yerinden parmağınızla yukarı kaydırın. Paylaşacağınız seçenek ile galeri önerilerini görürsünüz. Gönderiyi hikayene ekle çıkmıyor nasıl yapılır? Fotoğrafınıza ve videonuza metin, çıkartma ve çizim eklemek isterseniz üst kısımda yer alan simgelere dokunun. Kaldırmayı düşündüğünüz bir çıkartma varsa sürükleyip ekranın alt kısmında bulunan çöp kutusu simgesi üzerine getirip bırakınız. Paylaşım yapmaya hazır olmanız durumunda sol altta bulunan hikâyeye dokunmanız yeterli olacaktır.

İnstagram Sende Ekle Neden Olmuyor?

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan instagram yeni güncellemelerini kullanıcılarına sunmaktadır. Fakat bazı kullanıcılar instagram sende ekle neden olmuyor sorusu sorulmaktadır. İnstagram yeni programlarından biri olan sende ekle özelliğini bazı kullanıcılar daha kullanamadı. Sende ekle özelliğinin olmamasının iki nedeni bulunmaktadır.

Birincisi, İnstagram uygulamasının güncel olmayışıdır. İnstagram uygulamasını güncel hale getirmek için, Play Store!den ve App Store’den güncelleme yapmak gerekir. Bu işlemleri yaptıktan sonra sende ekle özelliğini kullanmaya başlarsınız.

İkincisi ise, İnstagram uygulamanıza gerekli izinleri vermiş olduğunuzdan çok emin olmanız gerekir. Bu izinler, depolama ve kamera izinleri olmaktadır. Bu izinleri vermeniz için şu adımı takip ediniz.

Ayarlar > Uygulamalar > İnstagram > İzinler >Depolama ile kamera izinleri aktif hale getiriniz.

inat box ios sürümü varmı sorusunun cevabını link üzerindeki makalemizde bulabilirsiniz

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir