iTest İle iPhone Cihazlarda Android görümümü
 1. Anasayfa
 2. Mobil

iTest İle iPhone Cihazlarda Android görümümü

0

iPhone telefonlarda Android deneyimi yaşamak ister misiniz? Soruya bakıldığında imkânsız gibi görünen bu deneyimi “iTest” ile yaşayabilirsiniz.

Samsung tarafından web tabanlı olarak geliştirilen bu yazılım sayesinde, iPhone kullanıcıları mevcut kısıtlamalara rağmen Samsung’un One UI ara yüz deneyimini inceleyebiliyor.

Teknoloji zirvesindeki yerini koruyan Samsung, iPhone kullanıcılarına Android’i sevdirmek amacıyla daha önce eşi benzeri olmayan bir çalışma ortaya koydu. Samsung firmasının “iTest” ismini verdiği bu web tabanlı uygulama sayesinde, iPhone kullanıcıları Samsung Galaxy serisi telefonların deneyimini yaşayabilecekler. Yani bir nevi iPhone telefonlarda Android deneyimi yaşanacak.

iTest ile Neler Yapılabiliyor?

iOS işletim sisteminin oldukça kısıtlı bir sistem olduğunu sanırım anlatmaya gerek yok. Bu yüzden iTest ile tabii ki tam bir Android deneyimi yaşamak mümkün olmuyor. Ancak yine de bu kısıtlamalara rağmen oldukça güzel bir sonuç alındığı aşikâr.

Web tabanlı iTest ile Samsung’un Android tabanlı olan “One UI” ara yüzünün kullanıcılara neler sunduğunu ve nasıl bir tasarıma sahip olduğunu anlayabiliyorsunuz.

iTest ile genel olarak Android ara yüzünün tasarımı ve kullanıcılara sunduklarını görebiliyorsunuz. Aynı zamanda Samsung’un uygulama mağazası olan “Galaxy Store” üzerinden bazı uygulamaların ön izleme versiyonlarına erişim sağlayabiliyorsunuz.

Ayrıca iTest’in en güzel özelliklerinden bir tanesi ise uygulama ile telefonunuza bildirimler alabileceğiniz. Sahte bir şekilde oluşturulan bu bildirim sayesinde, Android kullanımını neredeyse tam anlamıyla sizlere gösterebilecek bir çalışma yapılmaya çalışılmış.

iTest’e nasıl ulaşabilirsiniz?

Web tabanlı uygulama olan Samsung iTest’e buradan ulaşabilirsiniz. Açılan ekranda kare kodu telefonunuzdan okutarak uygulamayı kullanmaya hemen başlayabiliyorsunuz.

Sistem Android telefonlar üzerinden kullanılmaya çalışıldığında ise hata veriyor ve sadece iPhone kullanıcılarının iTest’i kullanabileceğini belirtiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir