Modemdeki Usb Ne İşe Yarar
 1. Anasayfa
 2. Donanım

Modemdeki Usb Ne İşe Yarar

0

Modemdeki Usb Ne İşe Yarar

Modemdeki usb ne işe yarar adlı makalemizde sizlere modem üzerindeki usb girişinin ne işe yaradığını hangi durumlarda kullanılacağını sizlere açıklamaya çalışacağız. Her modem kurulumunda gözümüze çarpan fakat ne işe yaradığını bilmediğimiz bu port girişi herkesin aklında merak uyandırmıştır.

Modem üzerindeki usb ne işe yarar sorusunun cevabı ise tamamen dosya paylaşımı içindir. Modem içinde ayarlarda olan FTP seçeneği dosya transfer protokolüdür. Eğer modeme bir flash bellek takarsak modem ayarlarındaki FTP seçeneğinden bu flash belleğe erişim yetkisi verebilirsiniz.

Modemdeki usb nasıl kullanılır?

Veri Transferi için kullanılan modem üzerindeki usb portu genellikle modemin arka kısmında bulunur. Bu giriş bölgesine flash belleğinizi takarak veri transferi işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

USB port nedir ne işe yarar?

Günümüzde bilgisayarların hepsinde birden fazla usb port girişi bulunmaktadır. Bu girişler klavye, mouse, yazıcı, flash bellek vb. araçları bilgisayar ile donanım arasındaki bağlantıyı sağlar. İşletim sisteminin desteklemesine göre cihazların yüklenmesi oldukça kolay ve hızlı gerçekleşir. Seri port, Paralel port ve bazı özel kartların kurulumuyla kıyaslama yapıldığında USB cihazlar fazlasıyla basit ve hızlı çalışma sağlayacaktır.

Telefonu usb ile modeme bağlanma

Android telefonları USB ile modeme bağlamak mümkündür ve oldukça basittir. Öncelikle bize lazım olan ilk şey bir adet android USB girişli şarj kablosudur. Telefonumuza bağladığımız kablonun diğer ucunu modeme bağlayıp internete bağlanmamız oldukça basittir. Kablomuzun iki ucunu bağladıktan sonra telefondan ayarlar bölümünden “Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı” seçeneğine giriyoruz ve açılan sayfada USB bağlantısı kısmını işaretliyoruz. 5-6 saniye içerisinde artık telefonumuzdan modem yoluyla internete bağlanıyoruz.

USB 2.0 Nedir?

USB 2.0 versiyonu Nisan 2000’de 1.1 in geliştirilmişi olarak piyasaya çıkmıştır. 1.1 e göre tam 40 kat daha hızlı bilgi alışverişi sağlar. Multimedya ve depolama uygulamalarında da ek bir bant genişliği sağladığı görülmüştür.

USB 3.0 Nedir?

USB 3.0 versiyonu USB 2.0 a göre tam 10 kat hızlı dosya alışverişi yapar.Superspeed USB olarak adlandırılan yeni bir aktarım aracı ekler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir