Danimarka İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılır? ✔️ 2024
 1. Anasayfa
 2. Güncel
Trendlerdeki Yazı

Danimarka İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılır? ✔️ 2024

0

Danimarka İşçi Alımı Başvuru

Kuzey Avrupa ülkesi olarak bilinen Danimarka,  işçi açığını kapatmak amacıyla yeni bir liste açıkladı. Danimarka’da çalışmak isteyenleri sevindirecek olan bu liste, beraberinde birçok gelişmeyi getirmiş durumda. 82 bin kadar işçi alımı gerçekleştirileceğini belirten ülkede çalışmak isteyenler için, Danimarka işçi alımı başvuru sorusu bir hayli merak konusu olarak ilgi odağı oldu. Özellikle döviz bazlı maaş alımı Türkiye’de bir hayli talep oluşturacağa benziyor

Bilindiği üzere son dönemlerde oldukça sıkıntı yaratan pandemi süreci ile beraber, Avrupa ülkelerinde iş hayatı yeni bir döneme girerek bazı krizler meydana geldi. İşverenler ile işçiler arasında oluşan güven problemi nedeniyle sağlıklı iş ortamının bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkan işçi açığının kapatılmasına yönelik yapılan bu çalışma, birçok kişiye umut kapılarını araladı.

Daha iyi hayat şartlarına sahip olabilmek için arayış içerisinde olan kişiler için, her geçen gün Avrupa’dan yeni fırsatlar sunulmakta. Gelişmiş ve gelişebilirliğini hala sürdürmekte olan Avrupa ülkeleri, giderek azalan genç nüfusun yarattığı boşluğu doldurabilmek amacıyla diğer ülkelerin genç nüfusuna göz koymuş durumda. İşte bu sebeple Avrupa ülkeleri işçi alımına sıcak bakarak, alımlara devam ediyor. Bu işçi alımında kalifiye ve meslek sahibi olan gruplara yönelik eğilim artarak, başvuruların yapılması bekleniyor.

Danimarka, yabancı işçilere açık bir ülkedir ve uluslararası çalışma gücüne ihtiyacı vardır. Ancak, yabancı işçilerin Danimarka’da çalışabilmesi için belirli kriterleri karşılamaları gerekmektedir.

Eğer Danimarka’da çalışmak istiyorsanız, öncelikle iş bulmanız gerekiyor. Bu nedenle, Danimarka’daki iş ilanlarını inceleyebileceğiniz birçok iş ilanı sitesi vardır. Özellikle Danimarka’da yaygın olan mesleklerin öğrenilmesi iş bulma şansınızı artırabilir.

Danimarka, AB üyesi olduğu için AB üyesi ülkelerden gelen işçilere öncelik tanıyor ve bu ülkelerden gelen işçilerin Danimarka’da çalışmak için özel bir izne ihtiyaçları yoktur. Ancak, AB dışından gelen işçiler için, çalışma izni alınması gerekmektedir.

Danimarka hükümeti, yabancı işçilerin ülkede çalışmasını kolaylaştırmak için bir dizi politika ve program yürütmektedir. Bu politikalar ve programlar arasında mesleki eğitimler ve dil kursları gibi destekleyici programlar yer almaktadır.

Danimarka İşçi Alımı

Danimarka Çalışma Vizesi için Gerekli olan Belgeler

Çalışma Vizesi alabilmeniz için gerekli olan belgeleri aşağıda listeledik.

 • Vize başvuru formu
 • 5 cm x 3.5 cm boyutlarında 5 adet renkli fotoğraf
 • Başvuru sahibine ait olan eğitim durumunu gösteren belgelerin asılları, renkli fotokopileri ve tercüman tarafından onaylı İngilizceye çevrilmiş halleri
 • Son 1 ay içinde alınmış Nüfus Kayıt Örneğinin aslı ve tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirileri. (Alınmış belgede kişinin anne, baba, eş, kardeş ve çocuklarının da görünmesi gereklidir.
 • Geçerliliği olan pasaport (Son 10 Yıl içerisinde alınmış olması ile beraber işlenmiş tüm sayfalarının 1 adet A4 boyutlu renkli fotokopisi gereklidir. Başvuru yapacak olan kişinin eğer varsa daha önceden kullandığı pasaportlarının da siyah-beyaz fotokopileri dosyaya eklenmelidir.)
 • Daha önceden dil kursuna katılmış olan başvuru sahipleri için dil kursunda alınan sertifika aslı, renkli fotokopisi ve tercüman tarafından onaylı şekilde İngilizceye çevrilmiş hali
 • Göçmenlik Ofisine yapılmış olan ödeme belgesi
 • İş sözleşmesi (Başvuru sahibinin gitmesinden sonra nerede çalışacağını, hangi pozisyonda görev alacağını, net maaş bilgisi ve benzeri bilgilerini içermelidir. İş sözleşmesinin yapılmasının üzerinden 1 ay geçmemesi gereklidir.)
thumbnail
Önerilen Yazı
Almanya İşçi Alımı Başvurusu 2024

Danimarka İşçi Alımı Başvuru 2024

Danimarka işçi alımı başvuru konusuna ilişkin yer alan bilgilere göre, bu sürecin her ne kadar uğraştırıcı olsa da iş kabulünden sonra işlemlerin daha da kolay olduğu bilinmekte. Bu bağlamda başvuruda bulunmak isteyen kişilerin, ilk olarak çalışma ve oturma iznine dair istenilen bütün evrakları eksiksiz bir biçimde hazırlaması gerekiyor. 

Gerekli evraklar hazırlandıktan sonra randevu alınarak, Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansına veyahut da Danimarka Başkonsolosluğu ile Danimarka Büyükelçiliğine bağlı bulunan başvuru merkezlerine gidilerek mutlaka teslim edilmelidir.

Danimarka İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılır?

İşçi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Danimarka ya da daha resmi bir dil ile ifade etmek gerekirse Danimarka krallığı, Avrupa’nın kuzeyinde bulunan bir İskandinav ülkesi olarak tanımlanmaktadır. Hem Danimarka’da hem de diğer Avrupa ülkelerinde günden güne, finans, sağlık, ulaşım, hizmet, altyapı ve bilişim sektörleri gibi birçok alanda genç nüfusa olan ihtiyaç giderek artıyor. 

Bu durum neticesinde, Danimarka işçi alımı başvuru konusuna ilişkin bazı hususlar yer almakta. Yapılan açıklamalara göre ise; Danimarka pek çok meslek grubuna yönelik işçi alımı yapacak ve ortalama maaş  5 bin euro kadar olacak. Yani şimdiki kur hesabına göre söylemek gerekirse, personellere 98 bin TL maaş verileceği öngörülüyor.

Pek çok meslek grubuna ilişkin yapılacak olan Danimarka işçi alımlarında, en düşük maaş miktarının 5 bin 376 Euro’dan başlayacağı belirtildi. Öğretmen, yazılımcı, kuaför, biyolog gibi 80’e yakın meslek grubundan işçi alınmasına yönelik çalışmada asıl hedef, ülkenin kaybolan genç nüfusunu yerine koyarak gelişebilirliği sürdürmek.

thumbnail
Önerilen Yazı
Clash Of Clans 9 Seviye Köy Düzeni (2024)✔️

Danimarka İşçi Alımı 2024

Danimarka işçi alımı 2024 güncel verilerine göre, başvuruda bulunabilmek için ilk olarak Danimarka vize başvurusunda bulunarak bu adımı tamamlamak gerekiyor. Bu adımdan sonra ise İnternet aracılığı ile https://workindenmark.dk/  web sitesi üzerinden başvurular kolaylıkla yapılabiliyor. Başvuru yapıldıktan sonra 31 Aralık’a kadar iş teklifi alan kişiler, buna bağlı olarak çalışma ve oturma iznini de elde etmiş oluyor.  

Ayrıca bilindiği üzere Avrupa ülkelerinin işçi talebinde bulunduğu ülkelerin en başında Türkiye yer almakta. Çünkü; hem genç hem de kendini yetiştirmiş  nüfusa sahip olmasından ötürü, Türkiye ilk sıralarda yerini alarak Avrupa ülkeleri tarafından yüksel potansiyel taşıyor. Bu bağlamda başvuruda bulunmak isteyen kişilerin, Danimarka vize başvurusu işlemi onaylandıktan sonra gerekli evraklar tamamlanarak web sitesi üzerinden ya da ilgili yerlere giderek kolaylıkla başvuruda bulunma şansı oluyor. 

Sizlere bu yazımızda Danimarka İşçi Alımı Başvuru nasıl yapılır? sorusunun cevabını verdik.

Ayrıca ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz haberler için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 3
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 3
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 4
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
nfc nedir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir