Ekran Kartı Hashrate Hesaplama ✔️
 1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Ekran Kartı Hashrate Hesaplama ✔️

0

Ekran Kartı Mining Hesaplama

İşlem gücüne sahip hemen hemen tüm donanımlar Hashrate değerine sahiptir. Ekran Kartı Hashrate hesaplama yada Ekran kartı mining hesaplama Application Specific Integrated Circuit yani kısaltmasıyla ASIC(Uygulamaya Özel Tümleşik Devre) madencilik donanımı kripto madenciliğinde sıkça karşımıza çıkmakta. Sadece hesaplama için özel olarak üretilen donanımlar özellikle Bitcoin madencileri tarafından tercih edilmektedir. ASIC üretimi yapan şirketler donanımlarının kazım hızı, dakikalık, saatlik, günlük olarak hesaplayıp gösterebilmektedir. Ancak herhangi bir ekran kartı için direkt Hashrate değeri söylemek doğru sonuç vermeyebilir.

Ekran kartı Hashrate nedir

Nerdeyse tüm donanımlarında bulunan Hashrate değerimiz madencilik için kullanılacağı durumlarda Hashrate değerleri gerçekten fazlasıyla önemlidir. Hashrate değerimiz ne kadar yüksekse bir o kadar seri madencilik yapacağız ve bir o kadar da kar etmiş olacağız. Bu durumu günlük, haftalık, aylık zamanlarda düşündüğümüzde fazlasıyla önemli bir durum haline geliyor.

Hashrate nedir

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren Kripto para madenciliği ile Hash kavramını sık sık duyuyoruz. Peki bu Hashrate nedir? Hash yani değişken uzunluklu veri kümelerini sabit uzunluklu veri kümelerine haritalayan algoritma anlamına gelmektedir. Yazılım geliştirme alanında güvenlik sebebiyle kullanılan bu algoritmalar Kripto Para madenciliğinin olmazsa olmazı.

Ekran Kartı Hashrate yükseltme

Ekran kartı ile madencilik yapan kişiler donanımlarını Over Clock yani Hız aşırtma işlemiyle daha hızlı bir hale getirmektedir. Soğutma işlemi ekran kartları için hız aşırtma işleminin en önemli noktasıdır. Bu sebepten dolayı işlem sonrasında sıcaklık testi yapıp optimum Over Clock değerini görmek çok önemlidir.

ASIC(Uygulamaya Özel Tümleşik Devre) kullanan kişiler Over Clock işlemi yapamamaktadır. Ancak ekstra olarak ASIC(Uygulamaya Özel Tümleşik Devre) donanımını ekleyerek Hashrate arttırma işlemini gerçekleştirebilirler.

Bu makalemizde Ekran Kartı Hashrate hesaplama, Ekran Kartı Mining hesaplama, gibi soruların cevabını sizlerle paylaşmış olduk.

Binance’dan Paribu’ya Transfer işlemi için Burayı Tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

Paribu’dan Binance’a Transfer işlemi için Burayı Tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir