CarX Street Oyundan Atma Sorunu Çözümü
 1. Anasayfa
 2. Oyun

CarX Street Oyundan Atma Sorunu Çözümü

0

CarX Street oyundan atma sorunu çözümü ve bilgisayardan CarX Street oynama rehberimizde sizlerle son zamanların popüler oyununa göz atacağız.

İlgili yapım son zamanların popüler yarış oyunlarından birisi haline geldi. Oyunun başarısının temel nedeni gerçekçi fizik motoru, geniş araç ve yol seçenekleri, çeşitli yarış modları ve akıcı oynanışı ile kullanıcıları kendine çekmesi. Ancak, oyun hataları nedeniyle bazı kullanıcılar CarX Street oyundan atma sorunu ile karşılaşabiliyorlar. Bu yazımızda ilgili problemin nedenlerine ve olası çözümlerine bakacağız.

Oyundan Atma Sorunu Sebepleri

CarX Street oyundan atma sorununun birden fazla sebebi olabilir. En yaygın sebeplerden biri cihazınızdaki internet bağlantısı sorunlarıdır. Yarış sırasında ani bir kesinti yaşanması, oyuncuların oyun sunucuları ile iletişimini kaybetmelerine neden olabilir. Bu bağlamda size tavsiyemiz her zaman modeminize ya da kullanmış olduğunuz farklı internet kaynağına yakın durmanızdır. Eğer mobil veri üzerinden oyun oynuyorsanız da ağın en iyi çektiği alanda oyununuzu oynamanız mümkün. Bu sayede internet akışınızın çok daha gelişmiş olduğunu sizler de göreceksiniz.

Bazı kullanıcılar da oyunda cihazlarındaki hafıza veya performans sorunlarından dolayı atma sorunu yaşayabilirler. Genellikle Android kullanıcılarında bu problemi sıklıkla görmekteyiz. Bu problemin çözümünden aşağıda bahsedeceğiz. Ayrıca oyunun güncelleme eksikliği veya hatalı yükleme işlemleri de atma sorununa neden olabilir. Tavsiyemiz cihazınızın uygulama mağazası içerisinden en güncel sürümü kurduğunuzdan emin olmanız olacak. Zira oyunda halihazırda sizin müdahale edemeyeceğiniz bir bug olabilir. Bu tip buglar genellikle oyunların almış oldukları güncellemeler ışığında düzeltilmektedirler.

bilgisayardan carx street oynama

CarX Street Oyundan Atma Sorunu Çözümü – Android

Eğer bu problemi yaşıyorsanız sorunu çözmek için birkaç yöntem deneyebilirsiniz. İlk olarak, oyunu kapatıp yeniden açarak sorunu düzeltebilirsiniz. Bu basit çözüm, sorunun geçici bir hata nedeniyle oluşmuş olabileceği durumlarda işe yarayabilir.

Eğer bu yöntem işe yaramazsa, oyunun verilerini ve önbelleğini silmeyi deneyebilirsiniz. Genellikle bu yöntem problemi kökten çözmektedir. Android cihazlarda, Ayarlar menüsüne girerek “Uygulamalar” seçeneğine dokunun ve CarX Street’i seçin. Daha sonra, “Depolama” seçeneğine dokunun ve “Önbelleği temizle” ve “Verileri temizle” seçeneklerini seçerek önbellek ve verileri silebilirsiniz.

Ayrıca, oyunu yeniden yükleyerek de atma sorununu çözebilirsiniz. Ancak, bu yöntem veri kaybına neden olabileceği için önceden yedekleme yapmanız önerilir.

Bütün bunların yanı sıra oyununuzu Google Play Store üzerinden güncellemeyi ve güncel halde tutmayı da unutmayın. Eğer güncelleme problemi yaşıyorsanız da bu problemi çözmeyi deneyin. Örneğin birçok Android cihazda telefon kapasitesi dolu olduğu için güncelleme yapılamamakta. Bu bağlamda cihazınızdan birkaç video, resim ya da indirmiş olduğunuz başka içerikleri silmek isteyebilirsiniz. Böylece bütün güncellemeleri rahatça almanız mümkün olur. Fakat ne yazık ki problem çözülmediyse bilgisayardan CarX Street oynama başlığımıza ilerleyebilirsiniz.

CarX Street Oyundan Atma Sorunu Çözümü – iOS

iOS kullanıcıları da aynı problemi yaşayabilirler. Eğer sorunun nedeni güncelleme eksikliği ise App Store’da oyununuzu güncellemek yeterli olabilir. Güncelleme yaparken depolama sıkıntısı yaşıyorsanız da yapmanız gerekenler çok basit, telefonunuzda alan açmalısınız. Birkaç video ve resim silmeyi denemeniz mümkün. Aynı zamanda Apple Cloud sistemi ile resimlerinizi ve videolarınızı da yedekleyerek silme şansınız mevcut.

Ayrıca, iOS cihazınızın hafızasını temizleyerek atma sorununu çözebilirsiniz. Bunun için Ayarlar menüsüne girerek “Genel” seçeneğine dokunun ve “iPhone Depolama” seçeneğine tıklayın. Bu bölüme girdiğinizde, cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaların depolama miktarları görüntülenir. CarX Street’i seçin ve “Uygulama Verilerini Sil” seçeneğine dokunun. Bu işlem cihazınızda atık dosyaları temizleyerek oyun performansını artıracaktır. Fakat dikkatli olun, önceden kaydettiğiniz birkaç giriş bilgisi bu noktada kaybolabilir.

carx street oyundan atma sorunu çözümü

Bellek ve Donanım Sıkıntıları

Ne yazık ki bu tip yeni yapımlarda ender de olsa bellek ve donanım sıkıntıları olabilmekte. Bellek ve donanım sıkıntıları dolayısıyla eski cihazlar yeni oyunları çalıştırmakta zorlanabiliyor. Dolayısıyla CarX Street oyundan atma sorunu bu nedenle de ortaya çıkabilir. Eğer eski bir cihazınız varsa ne yazık ki bu sorunun bir çözümü yok.

Ufukta yeni bir cihaz almayı planlamıyorsanız ve var olan cihazınızın bu oyun için yeterli olmadığına eminseniz bilgisayardan mobil oyun oynama yöntemleri ile oyunu oynayabilirsiniz. Böylece herhangi bir oyundan atma problemi yaşamadan oyunun keyfini sürebilirsiniz.

Bilgisayardan CarX Street Oynama

Bir Android emülatörü kullanarak mobil oyunları bilgisayardan oynamayı mümkün hale getirebilirsiniz. BlueStacks veya NoxPlayer gibi bir Android emülatörü yükledikten sonra, Google Play Store’dan istediğiniz oyunu indirebilir ve bilgisayarınızda oynayabilirsiniz. Bu şekilde, mobil cihazınızda karşılaşabileceğiniz donanımsal sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınızın daha büyük ekranında oyun keyfini çıkarabilirsiniz.

CarX Street Oyundan atma sorunu çözümü ve bilgisayardan CarX Street oynama rehberimiz bu kadardı. Daha fazlası için websitemize göz atmayı unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 3
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir