DSLR Kamera Önerileri 2024: En İyi Modeller
 1. Anasayfa
 2. Donanım

DSLR Kamera Önerileri 2024: En İyi Modeller

0

Fotoğrafçılık tutkunuz varsa ve yeni bir DSLR kamera almak istiyorsanız bu makale tam size göre. DSLR kamera önerileri 2023 listemizde en iyi modelleri ve fiyatlarını bulabilirsiniz.

DSLR kameralar, aynasız kameralara göre daha büyük, daha dayanıklı ve daha çok lens seçeneği sunan fotoğraf makineleridir. Ayrıca, optik vizör sayesinde fotoğraf çekerken daha gerçekçi bir görüntü elde edersiniz. DSLR kameraların bazıları da 4K video, sensör üzerinde faz algılama otofokus ve etkili canlı önizleme modu gibi modern özelliklere sahiptir.

DSLR Kamera Önerileri 2024

DSLR kamera alırken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bunlar arasında sensör boyutu, çözünürlük, işlemci, video kalitesi, ekran boyutu ve tipi, vizör tipi, pil ömrü, hafıza kartı yuvası sayısı, bağlantı seçenekleri ve tabii ki bütçeniz sayılabilir.

DSLR kameraları genel olarak giriş seviyesi, orta seviye ve üst seviye olarak üç gruba ayırabiliriz. Giriş seviyesi DSLR kameralar yeni başlayanlar için uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı modellerdir. Orta seviye DSLR kameralar ise daha gelişmiş özelliklere sahip olup hobi veya yarı profesyonel amaçlı kullanılabilir. Üst seviye DSLR kameralar ise profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış olup en yüksek performans ve kaliteyi sunar.

DSLR Kamera Önerileri 2023

Peki 2023 yılında hangi DSLR kameraları tercih etmelisiniz? İşte sizin için hazırladığımız DSLR kamera önerileri 2023 listesi:

Giriş Seviyesi DSLR Kamera Önerileri

DSLR kamera önerileri 2023 kamera almak isteyenler için en iyi seçeneklerden biri Canon EOS 250D’dir. Bu model 24.1 MP APS-C CMOS sensörü, DIGIC 8 işlemcisi ve 3 inç dokunmatik ve eğilebilir LCD ekranı ile fotoğrafçılıkla amatör olarak ilgilenenler için oldukça yeterli bir deneyim sunuyor. Saniyede 5 kareye kadar yakalayabilen kamera, 4K video çekim yapabiliyor. Ayrıca, WiFi ve Bluetooth ile kolayca aktarım yapma şansını kullanıcılara tanıyor. 18-55mm f/4-5.6 açıklığa sahip lensiyle bu ürünün fotoğrafçılığa yeni başlamış kişiler için harika bir model olduğunu belirtelim. Aynı zamanda bu lens ile 3 kat optik yakınlaştırma imkanı da mevcut.

Bir diğer giriş seviyesi DSLR kamera önerimiz ise Nikon D3500’dir. Bu model 24.2 MP DX-format CMOS sensörü, EXPEED 4 işlemcisi ve 3 inç sabit LCD ekranı ile fotoğrafçılıkla ilgilenenler için uygun bir seçenek. Saniyede 5 kareye kadar yakalayabilen kamera, Full HD video çekim yapabiliyor. Ayrıca, otomatik mod ve rehberli mod sayesinde fotoğraf çekmeyi kolaylaştırıyor. Pil ömrü de oldukça iyi olan Nikon D3500, tek şarjla 1550 kare çekebiliyor. 18-55mm f/3.5-5.6 açıklığa sahip lensiyle bu ürünün fotoğrafçılığa yeni başlamış kişiler için uygun bir model olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, diğer önerimiz gibi, bu lens ile 3 kat optik yakınlaştırma imkanı da mevcut.

Orta Seviye Öneriler

Sıradaki DSLR kamera önerileri 2023 önerimiz Canon EOS 90D’dir. Bu model 32.5 MP APS-C CMOS sensörü, DIGIC 8 işlemcisi ve 3 inç dokunmatik ve eğilebilir LCD ekranı ile fotoğrafçılıkla hobi veya yarı profesyonel olarak ilgilenenler için oldukça gelişmiş bir deneyim sunuyor. Saniyede 10 kareye kadar yakalayabilen kamera, 4K video çekim yapabiliyor. Ayrıca, optik vizörü ve canlı önizleme modu sayesinde fotoğraf çekerken daha gerçekçi bir görüntü elde edersiniz. WiFi ve Bluetooth ile kolayca aktarım yapma şansını kullanıcılara tanıyor. 18-135mm f/3.5-5.6 açıklığa sahip lensiyle bu ürünün fotoğrafçılıkla orta seviyede ilgilenen kişiler için ideal bir model olduğunu belirtelim. Bu lens ile 7.5 kat optik yakınlaştırma imkanı var.

Bir diğer önerimiz ise Nikon D7500’dir. Bu model 20.9 MP DX-format CMOS sensörü, EXPEED 5 işlemcisi ve 3.2 inç eğilebilir LCD ekranı ile fotoğrafçılıkla hobi veya yarı profesyonel olarak ilgilenenler için uygun bir seçenek. Saniyede 8 kareye kadar yakalayabilen kamera, 4K video çekim yapabiliyor. Ayrıca, optik vizörü ve canlı önizleme modu sayesinde fotoğraf çekerken daha gerçekçi bir görüntü elde edersiniz. WiFi ve Bluetooth ile kolayca aktarım yapma şansını kullanıcılara tanıyor. 18-140mm f/3.5-5.6 açıklığa sahip lensiyle bu ürünün fotoğrafçılıkla orta seviyede ilgilenen kişiler için uygun bir model olduğunu söyleyebiliriz, ek olarak 7.8 kat optik yakınlaştırma yapabiliyorsunuz.

DSLR Kamera Önerileri 2023 3

Üst Seviye DSLR Kamera Önerileri

Üst seviye DSLR kamera almak isteyenler için en iyi seçeneklerden biri Canon EOS 6D Mark II’dir. Bu model 26.2 MP tam kare CMOS sensörü, DIGIC 7 işlemcisi ve 3 inç dokunmatik ve eğilebilir LCD ekranı ile fotoğrafçılıkla profesyonel olarak ilgilenenler için oldukça yüksek performans ve kalite sunuyor. Saniyede 6.5 kareye kadar yakalayabilen kamera, Full HD video çekim yapabiliyor. Optik vizörü ve canlı önizleme modu sayesinde fotoğraf çekerken daha gerçekçi bir görüntü elde edersiniz. WiFi, Bluetooth ve NFC ile kolayca aktarım yapma şansını kullanıcılara tanıyor. 24-105mm f/4 açıklığa sahip lensiyle bu ürünün fotoğrafçılıkla üst seviyede ilgilenen kişiler için ideal bir model olduğunu belirtelim. 4.4 kat optik yakınlaştırma imkanı da cihazda mevcut.

Farklı bir alternatif olarak da premium seviye Nikon D850 işinizi fersah fersah görecektir. Bu model 45.7 MP tam kare CMOS sensörü, EXPEED 5 işlemcisi ve 3.2 inç dokunmatik ve eğilebilir LCD ekranı ile fotoğrafçılıkla profesyonel olarak ilgilenenler için oldukça yüksek performans ve kalite sunuyor. Saniyede 7 kareye kadar yakalayabilen kamera, 4K video çekim yapabiliyor. Ayrıca, optik vizörü ve canlı önizleme modu sayesinde fotoğraf çekerken daha gerçekçi bir görüntü elde edersiniz. 5 kat optik yakınlaştırma özelliği var, diğer model gibi WiFi ve Bluetooth ile kolayca aktarım yapma şansı mevcut. 24-120mm f/4 açıklığa sahip lensiyle bu ürünün fotoğrafçılıkla üst seviyede ilgilenen kişiler için ideal bir model olduğunu belirtelim.

DSLR kamera önerileri 2023 listemizin sonuna geldik. Umarız sizin için faydalı bir içerik olmuştur. Fotoğrafçılık tutkunuzu paylaşmak isterseniz de bize yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir