En İyi Fps Oyunları 2024
 1. Anasayfa
 2. Oyun

En İyi Fps Oyunları 2024

0

Listemizde hem yeni çıkacak hem de halihazırda piyasada olan en iyi FPS oyunları 2023 yer alıyor. FPS (First Person Shooter) oyunları, oyun dünyasının en popüler ve en sevilen türlerinden biridir. FPS oyunlarında oyuncular, karakterlerinin gözünden oyunu deneyimler ve silahlarla çeşitli düşmanlarla savaşırlar. FPS oyunları hem tek kişilik hem de çok oyunculu modlara sahiptir ve genellikle rekabetçi ve heyecanlı bir atmosfer sunarlar.

En İyi Fps Oyunları 2023 Hangileri?

2023 yılında oynamak için sabırsızlandığınız en iyi FPS oyunları nelerdir? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız listeye göz atın.

En İyi Fps Oyunları 2023

Call of Duty: Modern Warfare 4

Call of Duty serisi, FPS oyunlarının en bilinen ve en sevilenlerinden biridir. Serinin son oyunu olan Call of Duty: Modern Warfare 4, 2023 yılında piyasaya sürülecek. Oyun, Modern Warfare serisinin devamı niteliğinde olacak ve yeni karakterler, silahlar, haritalar ve modlar sunacak. Oyunun hem tek kişilik hem de çok oyunculu modları olacak. Çok oyunculu modda ise yeni bir savaş royale modu da yer alacak. Call of Duty: Modern Warfare 4, FPS severlerin mutlaka denemesi gereken bir oyun olacak.

Half-Life 3

Half-Life serisi, FPS tarihinin en önemli ve en etkileyici oyunlarından biridir. Serinin ilk iki oyunu olan Half-Life ve Half-Life 2, hem hikayesi hem de oynanışı ile oyuncuları büyülemişti. Ancak serinin üçüncü oyunu olan Half-Life 3, uzun yıllardır beklenmekte ve hala çıkış tarihi belli değil. Ancak 2023 yılında sonunda Half-Life 3’ü görebileceğimiz söyleniyor. Oyunun Valve tarafından geliştirildiği ve Source 2 motorunu kullandığı belirtiliyor. Oyunun hikayesi ise Gordon Freeman’ın Combine ile olan savaşını devam ettirecek. Half-Life 3, FPS hayranlarının hayalini kurduğu bir oyun olacak.

Battlefield 6

Battlefield serisi, FPS oyunlarının en büyük ve en gerçekçi olanlarından biridir. Serinin son oyunu olan Battlefield 5, II. Dünya Savaşı temasını işlemişti. Ancak serinin yeni oyunu olan Battlefield 6, günümüz veya yakın gelecek temasına dönecek. Oyunun EA tarafından geliştirildiği ve Frostbite motorunu kullandığı biliniyor. Oyunun hem tek kişilik hem de çok oyunculu modları olacak. Çok oyunculu modda ise devasa haritalar, araçlar ve silahlar yer alacak. Battlefield 6, FPS tutkunlarının kaçırmaması gereken bir oyun olacak.

Doom Eternal: The Ancient Gods Part Three

Doom serisi, FPS oyunlarının en eski ve en kanlı olanlarından biridir. Serinin son oyunu olan Doom Eternal, 2020 yılında çıkmış ve oyunculara cehennemin kapılarını açmıştı. Oyunun iki bölümlük DLC’si olan The Ancient Gods ise Doom Slayer’ın cehennemin derinliklerine inerek yeni düşmanlarla savaştığı bir hikaye sunmuştu. Oyunun üçüncü ve son bölümü olan The Ancient Gods Part Three ise 2023 yılında çıkacak. Oyunun id Software tarafından geliştirildiği ve id Tech 7 motorunu kullandığı söyleniyor. Oyunun sadece tek kişilik modu olacak ve Doom Slayer’ın cehennemin efendisi ile karşılaşacağı final sahnesi yer alacak. Doom Eternal: The Ancient Gods Part Three, FPS severlerin heyecanla beklediği bir oyun olacak.

En İyi Fps Oyunları 2023 3

Cyberpunk 2077: Bloodlines

Cyberpunk 2077, 2020 yılında çıkan ve hem beğeni hem de eleştiri toplayan bir RPG oyunudur. Oyun, distopik bir gelecekte geçmekte ve oyunculara Night City adlı dev bir metropolde yaşama şansı sunmaktadır. Oyunun ilk DLC’si olan Bloodlines ise 2023 yılında çıkacak. Oyunun CD Projekt Red tarafından geliştirildiği ve REDengine 4 motorunu kullandığı biliniyor. Oyunun hem tek kişilik hem de çok oyunculu modları olacak. Tek kişilik modda ise oyuncular, Night City’nin yeraltı dünyasında faaliyet gösteren vampirlerle ilgili bir hikaye izleyecek. Cyberpunk 2077: Bloodlines, FPS sevenlerin ilgisini çekecek bir oyun olacak.

Far Cry 6

Far Cry serisi, FPS oyunlarının en renkli ve en çeşitli olanlarından biridir. Serinin son oyunu olan Far Cry 6, 2021 yılında çıkmış ve oyunculara Karayipler’de yer alan kurgusal bir ada ülkesi olan Yara’da yaşama fırsatı sunmuştu. Oyunun ilk DLC’si olan Vaas: Insanity ise 2023 yılında çıkacak. Oyunun Ubisoft tarafından geliştirildiği ve Dunia Engine 2 motorunu kullandığı söyleniyor. Oyunun hem tek kişilik hem de çok oyunculu modları olacak. Tek kişilik modda ise oyuncular, serinin üçüncü oyununun kötü adamı olan Vaas Montenegro’nun geçmişine tanıklık edecek. Far Cry 6: Vaas: Insanity, FPS severlerin merakla beklediği bir oyun olacak.

En İyi Fps Oyunları 2023 bu şekildeydi, daha fazla oyun için şu içeriğimize de göz atın, iyi oyunlar!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir