Google’ın Döviz Kuru Gösterimindeki Tuhaflıklar: Dolar 24 – Euro 25 TL
 1. Anasayfa
 2. Güncel

Google’ın Döviz Kuru Gösterimindeki Tuhaflıklar: Dolar 24 – Euro 25 TL

0

Google, günlük yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş, hızlı ve güvenilir bilgi kaynağı olarak bilinir. Ancak son zamanlarda, dolar ve euro kuru gibi kritik finansal verilerin doğruluğu konusunda bazı soru işaretleri ortaya çıktı. Özellikle 29 Ekim ve 5 Kasım gibi önemli tarihlerde, Google’ın döviz kurlarını yanlış göstermesi, kullanıcıları şaşırttı ve meraklandırdı.

Son yıllarda dolar ve euro kurlarındaki dalgalanmalar, bu verilere olan ilgiyi artırdı. İnsanlar güncel kurları öğrenmek ve ekonomik gelişmeleri takip etmek için Google’a sıkça başvuruyorlar. Ancak 5 Kasım Pazar günü, Google’da yapılan sorgulamalarda ortaya çıkan sonuçlar, kullanıcıları şaşkına çevirdi. Doların 24,14 lira ve Euro’nun 25,91 olarak gösterilmesi, gerçek piyasa fiyatlarıyla büyük bir fark içeriyordu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Samsung Güncelleme Alacak Telefonları Açıkladı (One UI 6)

Gerçekte, 5 Kasım Pazar günü itibarıyla doların değeri 28,38 lira iken euro 30,48 lira bandında seyretmekteydi. Google’ın bu verileri neden yanlış gösterdiği ise bilinmiyor. 29 Ekim’de de benzer bir hata yapıldığında Google konu hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştı. Bu nedenle, kullanıcılar Google’ın döviz kuru gösterimindeki bu tuhaflıkların nedenini merak etmekten kendilerini alamıyorlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir