Instagram, Reels İndirme Özelliğini Kullanıma Sunuyor!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Instagram, Reels İndirme Özelliğini Kullanıma Sunuyor!

1

Sosyal medya devi Instagram, Reels videolarını indirme özelliğini tüm kullanıcılarına açtı. Artık Instagram kullanıcıları, herkese açık olan hesaplardaki Reels videolarını doğrudan telefonlarına indirebilecekler. Bu güncelleme, platformun daha önce sınırlı bir kullanıcı grubu üzerinde test ettiği özelliğin küresel çapta yayımlanmasıyla gerçekleşti.

instagram reels indir
instagram reels indir

Reels İndirme Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Reels videolarını indirmek oldukça basit. İlk adım olarak, indirmek istediğiniz Reels videosunun bulunduğu profiline gidin. Ardından, paylaşım ekranına geçin ve “İndir” seçeneğine dokunun. Bu sayede video, telefonunuzun galerisine kaydedilecek. Ancak, Instagram, indirilen videolara bir filigran ekleyerek, paylaşımların izleyenler tarafından tekrar paylaşılmasını kontrol altında tutuyor.

Güvenlik ve Kontrol Kullanıcıların Elinde

Instagram, bu yeni özellikle birlikte kullanıcılara ek güvenlik ve kontrol imkanları sunuyor. Herkese açık hesap sahipleri, hesap ayarlarından Reels videolarının indirilmesini kapatma seçeneğine sahipler. Böylece istemedikleri durumlarda videolarının başka kullanıcılar tarafından indirilmesini engelleyebilirler.

18 Yaşından Küçük Kullanıcılara Varsayılan Güvenlik

Instagram, özellikle genç kullanıcıları korumak amacıyla, 18 yaşından küçük kullanıcılara yönelik bir güvenlik önlemi de aldı. Reels videolarının indirme özelliği, 18 yaşından küçük kullanıcılar için varsayılan olarak kapalı olarak gelecek. Bu sayede genç kullanıcılar, daha fazla güvenlik altında olacaklar.

Instagram’ın Reels indirme özelliği, kullanıcılarına daha fazla esneklik ve kontrol imkanı sunarak, platformdaki etkileşimi daha da zenginleştiriyor. Artık favori Reels videolarınızı indirip, istediğiniz gibi paylaşmak daha da kolay!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
freeform nedir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Videoların indirme özelliğinin kullanıcılara sunulması önemli bir adım olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir