Kelimelik Hile
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Kelimelik Hile

0

Kelimelik Hile

Kelimelik Hile; Kelimelik oyunu piyasaya çıktığından beri kimsenin beklemediği seviyede oyuncuyu kendisine çekmeyi başarmıştır. Dolayısıyla Kelimelik Hile Google‘da çok sık araştırılıyor. Kelimelik oyununun tek amacı sizlere verilen karışık harfleri sırayla 4 haneli 5 haneli 6-7-8 haneli olarak anlamlı birer kelime halinde bulup yazım ekranına yazıp cevaplamaktır. Bulduğunuz kelimeler ne kadar uzun ise alacağınız puanlar ona göre artacaktır. Bazen gelen harfler anlamlı bir kelime oluşturmayabiliyor. Bu durumlarda Kelimelik Oyununun sizlere sunduğu harf değişikliği Jokerinizi kullanabilirsiniz. Bu jokerin tek dezavantajı kullanıldığı zaman sıranızın rakibinize geçmesi olacaktır. Bir diğer Jokerimiz ise Pas geç. İsterseniz bir anlam çıkartamadığınız durumlarda pas geçip yeni harfler ile yeni kelimeler arayabilirsiniz. Kelimelik Oyunu online bir oyun olduğu için ister arkadaşlarınızla ister hiç tanımadığınız rakiplerinizle zekanızı yarıştırabilir ve geliştirebilirsiniz. Uzun bir süre Kelimelik Oyununu oynamış birisi olarak söylemeliyim ki ilk zamanlar fazlasıyla zorlandığınız kelime bulmada zaman ilerledikçe gözle görülür pratikleşme sağlayacaksınız. Kelimelik Hile yazılımını yazımızın sonunda sizlerle paylaştık.

Kelime Bulucu

Oyunumuz ne kadar kolay gibi dursa da oyuncuların bazı bölümlerde çok fazla zorlandığı görülmekte. Bu yüzden Kelime Bulucu bir o kadar çok aranmakta. Tam anlamıyla bir program hilesi olmamakla beraber internette bu tür yazılımlar mevcut. Fakat bu yazılımların ne kadar güvenilir olduğu konusunda bir şey söylemek pek mümkün değil. Kelimelik referans olarak Türk Dil Kurumu’nu esas alır. Bulduğunuz kelimeler oyunda kabul edilmiyorsa TDK‘ya girip kelimenizin yazımını kontrol edebilirsiniz.

Kelimelik Yardımcısı

Burada sizlere bir kaç örnek ile yardımcı olmaya çalışacağız. Örneğin R-Z-A harflerimizin mevcut olduğunu varsayalım. ZAR ve ARZ yazıp puanları alabilirz. Ama Z harfini bonus bölgesine getirebilirseniz puanınızı 2-3 kat katlayacaktır. Oyundaki en önemli harf J harfidir ve tek başına 10 puan değeri vardır. Bu harfi kelime içinde kullandığımız zaman ise toplam puanınızı kat kat arttırabilirsiniz. Jilet, Jeton, Juri gibi kelimeler size normal değerlerinin fazlasını verecektir. Oyunda 2 adet joker harfimiz bulunmaktadır. Eksik olan harfin yerine bu jokerleri kullanabilirsiniz. Fakat kullandığınız joker harf size puan vermeyecektir. Bir harfi farklı kutucuklar üzerinden kullanıp aynı harften birden çok puan alabilirsiniz. Örneğini aşağıdaki resimde işaretleyerek sizlerle paylaştık.

Zorlandığımız durumlarda bizim de kullandığımız Kelimelik Hile yazılımını kullanmak için Buraya tıklayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir