Ücretsiz Yandex Kurumsal Mail Açma
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Ücretsiz Yandex Kurumsal Mail Açma

0

Ücretsiz Yandex Kurumsal Mail Açma işlemlerini takip ederek herhangi bir ücret ödemeden sınırsız mail altyapısına ulaşmanız mümkün, detaylara birlikte göz atalım.

Yandex Mail, Rusya merkezli bir internet şirketi olan Yandex’in sunduğu bir e-posta servisidir. Yandex Mail, kullanıcılarına spam korumalı, güvenli ve kullanışlı bir e-posta deneyimi sunar. Ayrıca, Yandex Mail’in bir parçası olan Kurumlar için Yandex 360, işletmelerin kendi alan adlarıyla e-posta adresleri oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanır. Kurumlar için Yandex 360’ı kullanarak, işletmenize ait bir web sitesi varsa (örneğin www.example.com), bu siteye bağlı e-posta adresleri oluşturabilirsiniz (örneğin info@example.com). Böylece, işletmenizin marka kimliğini güçlendirebilir ve müşterilerinizle daha profesyonel bir iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Yandex Kurumsal Mail Açma 2

Yandex Mail’in Avantajları Nelerdir?

Yandex Mail’in kurumsal mail hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Üstelik, Yandex Mail size sadece e-posta değil, aynı zamanda Yandex Disk, Telemost, Belgeler, Takvim ve Notlar gibi çeşitli servisler de sunar. Bu servisler sayesinde, işletmenizin verimliliğini artırabilir, dosyalarınızı güvenli bir şekilde saklayabilir ve paylaşabilir, görüntülü arama yapabilir, belgelerinizi düzenleyebilir ve takviminizi yönetebilirsiniz. Ayrıca, Yandex Mail’in akıllı e-posta sıralama araçları, otomatik antivirüs ve spam kontrolü, otomatik dil çevirisi ve zamanlanmış e-posta gönderimi gibi özellikleri de işinizi kolaylaştırır.

Ücretsiz Yandex Kurumsal Mail Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Yandex kurumsal mail açma işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir:

 1. Öncelikle, https://connect.yandex.com.tr/ adresine giderek “Kaydol” butonuna tıklayın.
 2. Karşınıza çıkan formda, işletmenizin adını, alan adını (örneğin example.com), yönetici e-posta adresinizi (örneğin admin@example.com) ve şifrenizi girin. Ardından “Kaydol” butonuna tıklayın.
 3. Daha sonra, alan adınızın size ait olduğunu doğrulamanız gerekecektir. Bunun için iki seçeneğiniz vardır: DNS kaydı eklemek veya HTML dosyası yüklemek. Bu seçeneklerden birini seçerek doğrulama işlemini tamamlayın.
 4. Alan adınızı doğruladıktan sonra, kurumunuz için kullanıcı hesapları oluşturabilirsiniz. Bunun için “Kullanıcılar” sayfasına giderek “Kullanıcı ekle” butonuna
 5. tıklayın. Hesap oluştur sekmesinde çalışanınızın adını, soyadını, e-posta adresini (örneğin info@example.com) ve şifresini girin. Kaydet butonuna tıklayın. Böylece, çalışanınız Yandex Mail’e giriş yapabilir ve e-posta gönderebilir ve alabilir.
Ücretsiz Yandex Kurumsal Mail Açma

Yandex Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

Yandex Mail’i web arayüzü üzerinden kullanabileceğiniz gibi, bilgisayarınızda yüklü olan çeşitli e-posta programlarıyla da kullanabilirsiniz. Bunun için, Yandex Mail’in IMAP ve POP3 protokollerini desteklediğinden emin olmanız gerekir. IMAP ve POP3 protokolleri, e-postalarınızı sunucu ile senkronize etmenizi sağlar. IMAP protokolü, e-postalarınızı sunucuda tutarken, POP3 protokolü, e-postalarınızı sunucudan indirir. Bu nedenle, IMAP protokolünü kullanmanızı öneririz.

Yandex Mail ayarları yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Yandex Mail ayarlarında “E-posta programları” bölümünü açın.
 2. IMAP protokolünü seçin ve değişiklikleri kaydedin.
 3. E-posta programınızı açın ve hesap ekleme seçeneğini bulun.
 4. E-posta adresinizi ve Yandex Mail için oluşturduğunuz uygulama şifresini girin.
 5. Gelen ve giden sunucu olarak imap.yandex.com.tr ve smtp.yandex.com.tr adreslerini girin.
 6. Gelen sunucu bağlantı noktası olarak 993, giden sunucu bağlantı noktası olarak 465 numaralarını girin.
 7. SSL/TLS şifrelemesini etkinleştirir.
 8. Ayarları test edin ve tamamlayın.

Yandex Mail’i Microsoft Outlook gibi popüler bir e-posta programıyla kullanmak isterseniz, daha detaylı ayarlar için Yandex’in resmi yardım sayfasına bakabilirsiniz.

Yandex Mail Domain Kurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yandex Mail’i kurumsal mail olarak kullanmak için, işletmenize ait bir alan adınızın olması gerekir. Alan adı, web sitenizin internet üzerindeki adresidir (örneğin www.example.com). Alan adınızı Yandex Mail’e bağlamak için, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir:

 1. Öncelikle, https://domain.yandex.com.tr/ adresine giderek Yandex hesabınızla giriş yapın. Eğer daha önce Yandex hesabınız yoksa, ücretsiz olarak bir tane oluşturabilirsiniz.
 2. Karşınıza çıkan ekranda, alan adınızı girin ve “Etki Alanına Bağlan” butonuna tıklayın.
 3. Daha sonra, alan adınızın size ait olduğunu doğrulamanız gerekecektir. Bunun için üç seçeneğiniz vardır: Meta etiketi ile doğrulama, HTML dosyası ile doğrulama veya DNS kaydı ile doğrulama. Bu seçeneklerden birini seçerek doğrulama işlemini tamamlayın.
 4. Alan adınızı doğruladıktan sonra, DNS kayıtlarınızı yapılandırmanız gerekecektir. DNS kayıtları, alan adınıza ilişkin hizmet bilgilerini içerir. Örneğin, e-posta sunucusunun adresi veya web sitenizin IP adresi gibi. DNS kayıtlarınızı yapılandırmak için, aşağıdaki tabloda verilen değerleri kullanabilirsiniz:
Kayıt türüAlt alan adıÖncelikDeğer
MX@10mx.yandex.net.
TXT (SPF)@belirtilmemişv=spf1 redirect=_spf.yandex.net
TXT (DKIM)mail._domainkeybelirtilmemişDeğeri Alan adı yapılandırma bölümünden kopyalayın
CNAMEmailbelirtilmemişdomain.mail.yandex.net.

DNS kayıtlarınızı, alan adınız için DNS hizmetlerini sağlayan DNS barındırma sağlayıcısının web sitesinde yönetebilirsiniz. Eğer alan adınızı Yandex sunucularına devrettiyseniz, DNS kayıtlarını yönetmek için https://pddimp.yandex.ru/nsedit/ adresini kullanabilirsiniz.

Yandex Mail domain kurma işlemi bu kadar basittir. Artık alan adınıza bağlı e-posta adresleri oluşturabilir ve Yandex Mail’in sunduğu tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bu yazıda, ücretsiz Yandex kurumsal mail açma işleminin nasıl yapıldığını adım adım anlattık. Yandex Mail, işletmenize profesyonel bir e-posta hizmeti sunmanın yanı sıra, çeşitli servislerle de işinizi kolaylaştırır. Üstelik, bunun için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir