CCleaner’a Alternatif 5 Temizlik Programı
 1. Anasayfa
 2. Program

CCleaner’a Alternatif 5 Temizlik Programı

0

CCleaner, Windows işletim sistemi kullanıcıları için en popüler sistem optimizasyon araçlarının başında gelmektedir. Kullanımı sade ve basit olan CCleaner, bilgisayarınızda oluşan bazı sorunları gidermenize yardımcı olur. CCleaner, kayıt defteri sorunlarını derin tarama yapan ve optimizasyonunu gerçekleştiren, bununla beraber web tarayıcınızın tarama geçmişini temizlemeye yardımcı olan programdır.

CCleaner, son yıllarda büyük bir veri ihlalinin parçası oldu. Güvenlik firması Cisco Talos, tarafından CCleaner son sürümünde zararlı yazılım enjekte edildiğini halka duyurdu. Bu olaydan sonra programı indiren 2 milyon kişi şüpheye düştü. Aynı raporda programın bilgileri çaldığı da yer alıyordu fakat CCleaner bu durumu çok hızlı bir şekilde çözdü. Ne kadar düzeltildiği ile ilgili açıklamalar yapılsa da kullanıcılar CCleaner alternatifi programlar aramaya başladı. Bu yazımızda, Windows 10 işletim sistemi kullanıcıları için CCleaner alternatifi programları sunduk.

1. BleachBit

Windows, işletim sistemli bilgisayarınız için bakım programı arıyorsanız, BleachBit sizin aradığınız yazılım olabilir. BleachBit tıpkı CCleaner gibi, kullanıcılarına bir gizlilik yöneticisi aracı ve disk temizleyicisi d sunar. BleachBit’in tek dezavantajı, bir kayıt defteri temizleyicisi sunmamasıdır.

2. Clean Master

Clean Master Windows 10 sistemini destekler ve güzel bir ccleaner tarzı programdır. Clean Master, Android ve Windows 10 kullanıcıları tarafından en cok tercih edilenlerdendir.Clean Master, çerez ve önbellek dosyalarını taramak için 1000’den fazla araç kullanıyor. Bunun yanında bilgisayarınızın gerekli optimize işlemlerini yapıyor, sürücülerinizi güncelliyor, ve dosyaları kurtarmanıza olanak sağlıyor.

3. Puran Utilities

Puran Utilities, diğer bir başarılı optimizasyon programıdır. Puran Utilities, 15’den fazla araç içerisinde barındırır. Puran Utilities’deki araçlarla yapabileceğiniz bazı şeyler. Boş klasörleri temizler, silinmesini istediğiniz dosyaları kalıcı olarak siler, kayıt defteri optimizasyonu yapar, ve diğer birçok işlevleri bu programda bulabilirsiniz.

4. IObit Advanced SystemCare

Iobit Advanced SystemCare, bilgisayar performansınızı arttırmak için kullanılan diğer popüler programdır. Kullanımı ücretsiz ve basit olan Advanced SystemCare, CCleaner’dan çok daha fazla özellik sunar. Iobit Advanced SystemCare’in ücretli sürümü bulunuyor. Fakat ücretsiz sürümü sizin için yeterli olacaktır. Iobit Advanced SystemCare, kısayol tuşu düzeltme, kayıt defteri optimizasyonu, virüs temizleme, disk temizleme ve bunun gibi birçok özelliği içinde barındırıyor.

5. AVG TuneUp

AVG TuneUp’ın en sevilen yanı, bilgisayarı hızlandırmak için tüm araçları içerisinde barındırması. AVG TuneUp disk optimizasyonu, kayıt defteri optimizasyonu, silinen dosyaları geri getirme ve gereksiz dosyaları temizleme gibi birçok özelliğe sahiptir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir