Discord Sunucu Kurma Botu
 1. Anasayfa
 2. Program

Discord Sunucu Kurma Botu

0

Discord Sunucu Kurma Botu

Discord sunucu kurma botu, ilk olarak sunucuyu oluşturmak gerekecektir. Öncelikle Discord’a giriş yaptığımız da sol kısımda yer alan sunucular listesinin en alt kısmında + işareti ile sunucumuzu kuracağız. Daha sonra pencere içerisinde sunucu adını, sunucu resmi ile sunucu bölgesini gireceğiz. Sunucu bölgesi seçiminde Türkiye’de yaşamaktaysanız size en uygun olan sonucu Merkez Avrupa ile Rusya bölgeleri verir. Oluşturma işleminden sonra karşınıza çıkan pencere içerisinde ilk olarak nasıl tema istediğiniz ise ona uygun olan metin, kategori ve ses kanallarını oluşturmanız istenecektir. Sunucu adının yazılı olduğu bölüme tıklama yapmanız durumunda açılacak pencere içerisinde görmeniz gerekecek önemli seçenekler şunlardır;

 • Sunucu ayarları: Sunucunun bütün ayarlarının yapıldığı alandır.
 • Kanal oluştur: Burada istediğiniz kadar ses ve metin kanalı oluşturma olanağını bulabilirsiniz.
 • Kategori oluştur: Sunucu içerisinde sol tarafta yer alan kanalların listelerini alıp ve düzenleme yapılmaktadır. Örneğin sohbet kategorisi içerisinde sohbet kanalı ve metni ses kanallarını koyma olanağını bulursunuz. Daha sonra oyun kategorisini açarak oyun kanalları koyma şansınız olur.
 • Bildirim ayarları: Sunucuda atılmış olan mesajların kişilere nasıl bir mesaj olarak gitmesini istediğiniz bölüm olmaktadır. Çok kalabalık bir sunucu istemeniz durumunda yalnızca bahsetmeler şeklinde olarak yapmanız gerekir.

Discord oyunların vazgeçilmez iletişim uygulamasıdır, VALORANT, Cs Go gibi oyunların içerisinde oyun içi iletişim olmasına rağmen çoğu oyuncular discord kullanırlar.

Sunucu Ayarları

Sunucu ayarları kısmına gelmeniz durumunda karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu açılan pencerenin ön izleme kısmında sunucu adını, resmini ve bölgesini değiştirebilirsiniz. Discord’da bazen bazı sunucu bölgelerinde sıkıntı yaşanmaktadır. Bu sıkıntı durumunda ses kalitesinde düşüş olur. Böyle bir durum ortaya çıkması durumunda Sunucu bölgesini değiştirme olanağınız bulunmaktadır. AFK kanalı ile AFK zaman aşımı denilen kısım kişiler ses kanallarında bulunurken eğer bilgisayar başında olmaması durumunda belli bir zaman sonra kanaldan AFK kanalına düşüş olur. Bir adet AFK kanalı oluşturarak buradan AFK kanalı olarak belirleyebilirsiniz. Burada son olarak yapmanız gereken işlem ise yeni üye mesajı oluşturmaktır. İstemeniz durumunda sunucunuz yeni gelmiş olan üyeleri hoş geldin mesajı ile karşılama yapma olanağınız bulunur. Discord’un kendine ait olan bir mesajla kanal seçerek üyelerinizi karşılama imkanı bulursunuz.

Sunucuya Bot Eklemek

Sunucuya bot eklemek, size ait olan sunucunuza, çeşitli birçok botlar ilave ederek eğlenceli ve düzenli tutmuş olursunuz. Günümüzde en çok tercih edilen botlar genel olarak mee6 botu ve müzik botları olmaktadır. Mee6 botu ile birçok şeyleri yapma olanağınız olabilir. İstemeniz durumunda yeni gelen üyelerinize otomatik rol atama imkanınız olur. Yeni gelen her üyenize teker teker rol vermenize gerek kalmaz. Bu botu kullanıp yapabilirsiniz. Welcome bölümüne tıklamanız durumunda ‘’Give a role to new users’’ bölümünde verilecek rolü seçmek yeterli olacaktır. Fakat bunun için discord’da bulunan botunuza rolleri yönet yetkisini vermeniz gerekir. Botlar için bir adet rol yaratarak ve izinler kısmında rolleri yönetebilirsiniz. İstediğiniz durumda yine bu kısımdan kullanıcınıza özelden hoş geldin mesajı atma olanağınız bulunur. Fakat discord’un kendine ait olan hoş geldin mesajı olmasından dolayı bunu kullanmanıza gerek yoktur.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir