IPTV Nedir? IPTV Nasıl Satın Alınır?
 1. Anasayfa
 2. Güncel

IPTV Nedir? IPTV Nasıl Satın Alınır?

0

İPTV, bir diğer adıyla internet protokolü televizyonudur. İsminden de net şekilde anlayacağınız gibi televizyonculuğun internet protokolü yöntemleriyle iletilmesidir. Daha açık biçimde İPTV’yi genel olarak parolasız kanalların IP paketlerine çevrilerek internet teknolojisi ile kullanıcılara sunulması biçiminde açıklamak mümkündür. Neticede İPTV; film ve dizileri uydudan iletmenin tam tersine internet bağlantısı yolu ile göndermiş oluyor.

İlk İPTV yayını Amerika Birleşik Devletleri kanalı olan ABC’nin World News Now programı olarak bilinen İPTV’de gerçekleştirilmiştir. Bu teknoloji, 2000’li senelerin başında kullanılmaya başlanmıştır. İPTV çalışmaları Türk Telekom sayesinde ülkemizde 2008 senesi itibarıyla başlangıcını yaptı. İki senelik bir geliştirme evresi sonrasında Tivibu ismi ile kullanıcıların nezdine sunulmuş oldu. Günümüzde birçok kişi Tivibu kullanmaktadır.

IPTV Yasal mı?

İPTV kullanmak suç teşkil etmese de İPTV aracılığıyla illegal yönde yayın yapmak ve izlemek suça tabi tutuluyor. Yani bu sorunun net bir yanıtını sunmak adına ilk olarak bakılması gereken şey İPTV’nin içerdiği yayın türleridir. Örneğin İPTV’den yayıncının izniyle herkese açık parolasız kanallar izliyorsanız bu suç olmaz. Ülkemiz genelinde Türk Telekom’un sağladığı Tivibu ya da Turkcell markasının sunduğu Turkcell TV direkt olarak yasal formdaki İPTV seçenekleridir. Gönül rahatlığı ile kullanın. Az evvel de söylediğimiz gibi kanal yayın yapan televizyon piyasası haricinde Amazon Prime ve Netflix gibi online platformlar da öte yandan İPTV kategorisinde yer almaktadır.

Nasıl IPTV Satın Alınır?

Ülkemiz genelinde Tivibu ve Turkcell TV gibi İPTV paketlerini satın alabilirsiniz. Satın alma işlemleri alakalı markaların web sitelerinden online olarak gerçekleştirilebilirken direkt arama suretiyle de satın alma adımlarını tamamlayabilirsiniz.

En İyi IPTV Siteleri

Ücretsiz şekilde kullanılan İPTV sitelerinden çok fazla yarar beklememek gerekiyor. İçerik çeşitliliği bakımından bu tür siteler kısır oluyor, bunu kabullenmek lazımdır.

Örnekler daha da arttırılabilir fakat en çok dikkat çeken siteler bu şekildedir. Dilediğiniz gibi programları izleyebilirsiniz. Dizi ve filmlerin büyük bir kısmı bu sitelerde de yer alıyor. Şimdiden herkes için iyi seyirler dileriz.

Bedava IPTV Veren Siteler

Bedava İPTV veren siteleri arama motorlarından araştırmak sureti ile bulabilirsiniz. Günümüzde birçok web sitesi bu konuda hizmet sağlıyor. Dilediğinizi seçip onunla yolunuza devam edebilirsiniz. Böylelikle siz de İPTV kullanmaya başlamış olursunuz. Ücretsiz şekilde kullanacağınız IPTV sitelerinden yüksek bir verim beklememeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sonuçta ücretli bir hizmetle ücretsiz bir hizmet arasında belirli farklar olabilir. Bu tarz konularda son derece dikkatli olmakta kesinlikle fayda var.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir