En İyi 5 Oyun Klavyesi Önerisi
 1. Anasayfa
 2. İnceleme

En İyi 5 Oyun Klavyesi Önerisi

0

Özellikle de günümüzde oyuncu ekipmanlarını seçmek oldukça zor bir hal almıştır. Bunun nedenini de basit bir şekilde ifade etmek gerekir ise piyasa içerisinde birbirinden farklı yüzlerce çeşitte ekipman yer alıyor ve bu ekipmanların büyük bir bölümünü bu klavyeler oluşturmaktadır.

Peki, oyuncuların performanslarını böylesine etkileyen ve sektörde de bu kadar büyük bir yeri olan oyuncu klavye seçimlerinin nasıl yapılması gerekir? Bu husustaki en önemli noktalar ise; tasarım, yapı malzemeleri, bağlantı türleri ve teknolojik yapıları olmaktadır. Gaming klavye de bu hususlara dikkat edilmesi de gerekmektedir. Çünkü en önemli ve dikkat edilmesi gereken hususlar bunlardır.

Piyasa içerisinde yer alan oyuncu klavyelerinin pek çoğu orijinal olarak tasarlanan kaliteli oyuncu klavyelerinin taklidi olmaktadır. Yani kısacası oyuncu klavyesi almadan önce iyi bir araştırma yapmak ve bu klavye türlerinin iyi olduğunu kanıtlamış olan marka ve modeller arasından seçim yapmak en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Sizlerde oyuncu klavye tavsiye arayışındaysanız bu kritere de oldukça fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde orijinal olmayan ürünler ile her gün sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Gaming klavye listesini de farklı kullanım amaçlarına göre uygun ve farklı fiyat aralıklarında olan klavyelerini sizler için derledik. Bu klavyeler arasında tercih yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi klavyelerinin tepki süresinin çok kısa olmasıdır. Klavye seçimleri sırasında sizler de bu hususa dikkat ederek alışveriş yapın.

Çünkü aksi takdirde alacağınız klavyeden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.
Bu kadar fazla değişkenin olduğu bir oyuncu ekipmanında siz ziyaretçilerimizi biraz da olsa rahatlatabilmek adına en iyi oyuncu klavyelerini listelemek için de aşağıda yer alan incelemeleri sizler için gerçekleştirdik.

Gaming Klavye İncelemeleri

1-RAZER HUNTSMAN ELITE
Bu klavyeyi almak için bazı sebepler ise şu şekildedir;

-Minimalist Tasarım

-Hızlı Yazma Performansları

-Oldukça Güzel Bir RGB Aydınlatma

-Devrim Niteliğinde Optomekanik Yapılar

RAZER, son olarak ürettiği oyuncu klavyelerinden bir tanesi olan bu cihaz ile piyasadaki teknolojinin sınırlarını da zorlamıştır. Eğer ki bütçe konusunda da sıkıntı yaşamıyorsanız kesinlikle tavsiye edilen bir klavyedir. Oyuncu klavye tavsiye arasında en çok tavsiye edilenlerden bir tanesidir.
Bu klavye hem optik sensörleri hem de mekanik yapılarını bir araya getirerek bu hazarda büyük bir farklılık da oluşturmayı başarmıştır. Böylelikle cevap süresini de en alt düzeye çeker ve sizlere de inanılmaz bir performans sunar.
Bu klavyenin tek sıkıntısı ise kullanım için gerektirdiği güç denilebilir. Bu sebeple de 2 USB kablosuna sahiptir. Bunun yanı sıra ayrıca RGB ışıklandırması da sizleri rahatlatan bir görüntü sağlamaktadır. Bu özelliklerin hepsini göz önünde bulundurduğumuzda ise oyuncular için birinci sınıf bir mekanik klavye olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

2-CORSAIR K95 RGB PLATINUM
Bu klavyeyi almak için bazı sebepler ise şu şekildedir;

-Güzel Tasarımlar

-Ayarlanabilir Tuşlar

-Pek Çok Işıklandırma Seçeneği

Diğer cihazlara nispeten biraz pahalı olan bu cihaz, aynı zamanda da biraz fazla yer kaplamaktadır. Ancak bu klavye için de en iyi oyun klavyelerinden bir tanesi diyebilir. Oyuncu klavye tavsiye arasında da üst sıralarda yer almaktadır.

3-STEELSERIES APEX7
Bu klavyeyi almak için bazı sebepler aşağıdaki gibidir;

-OLED Akıllı Ekran

-Tuş Başına Özel Aydınlatmalar

-Kompakt ve Minimalist Dizaynlar

Bu klavye oldukça güzel bir tasarıma sahiptir. Özellikle de OLED ekranı ile sizlere oyunlardan veya bazı uygulamalardan gecikmesiz olarak bilgi vermektedir.

Bu klavyenin yapımında kullanılan uçak sınıfı alüminyum da klavyeye ağır bir sağlamlık katmaktadır. Geniş ve rahat bilek pedi, kullanım esnasında daha da rahat etmenizi sağlıyor ve uzun oyun vakitlerinde bile rahat bir kullanım sunmaktadır. Bunların yanı sıra ortalama 50 milyon kadar kullanımlık tuş ömrü de uzun ömürlü bir Gaming klavye olduğunun göstergesidir.

4-ASUS ROG STRIX SCOPE
Bu oyuncu klavyesini almak için bazı sebepler şu şekildedir;

-RGB Tuş Takımları

-Dayanıklı Alüminyum Plaka

-FPS Oyunlarında Oldukça Yüksek Performans

ASUS markasının son zamanlardaki bilgisayar çevre birikimlerindeki başarısı da kesinlikle göz ardı edilemeyecek bir düzeydedir. Bu oyuncu klavyesi de bunu desteklemektedir.

ASUS ROG STRIX SCOPE klasik bir oyuncu klavyesi değildir. FPS oyunları için özellikler sunan bir cihazdır. Örneğin sol CTRL tuşu diğer klavyelere göre biraz daha geniş bir şekilde ve WASD tuşlarının yapısı, görülmesini kolaylaştırmak için de biraz daha parlak gümüş renklerine sahiptir.

ASUS markasının RGB Sync LED teknolojisi klavye ünitesini de dilediğiniz gibi aydınlatmanızı sağlamaktadır. Mekanik tuş yapıları sayesinde oyunculara ihtiyacı olan en iyi hissiyatı da yaşatmaktadır.

5-HYPERX ALLOY ELITE 2
Bu klavyeyi tercih etmeniz için bazı sebepler şu şekildedir;

-Tam Tuş Setleri

-Hızlı Yanıt Süresi

Bu markanın kulaklık konusundaki profesyonel çalışmalarını da göz önünde bulundurduğumuz da aynı zamanda klavye konusunda da bu kadar iyi işler çıkarmaları hiç şaşırtıcı gelmez. Bu klavye ise ortam tuşları ve tuş dizaynı sayesinde oyunculara daima geniş bir kullanım sunar.

Bu markanın bir yazılımı sayesinde klavye üzerinde özelleştirilmiş olan efektler de hazırlamanız mümkündür. Gaming klavye seçimlerinde de en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.
Oyuncu klavye tavsiye yazımız ise bu şekildedir.

Sizlere bu zorlu süreçte yardımcı olabilmek adına klavyeleri inceledik ve önerilen tüm klavyeleri sizlere listeledik. Sizlerde bu listedeki klavyeleri teker teker inceleyerek kendinize en uygununu seçebilirsiniz. Bu klavyelerin hepsi oyuncular için özel olarak üretilmiş klavyelerdir.

Bu yüzden “Bununla oyun oynayabilir miyim?” diye bir soru işaretinin de kafanızda kalmasına hiç gerek yoktur. Oyuncu ekipmanlarını seçmek bu kadar zor bir hal almışken, sizlere yardımcı olabilmek adına en iyi klavyeleri inceleyerek sunmuş bulunmaktayız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir