Metaverse Coin Listesi ve Projeleri
 1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Metaverse Coin Listesi ve Projeleri

0

Metaverse Nedir?

Teknoloji ve internet alanında yaşanan gelişmeler gerçek dünya ve sanal alemi birbirine yakınlaştırmaya devam ediyor. Metaverse ise bunun en somut örneği. Temelde kullanıcıların, dijital ancak gerçekliği artırılmış bir evrende birçok şeyi yapabilmesine dayanıyor.

Metaverse sağlayıcılarına göre bu evren içinde toplantılar düzenlenebilecek, konserlere katılım sağlanabilecek, oyun oynanabilecek ve bunlar benzeri birçok aktivite gerçekleştirilebilecek. Kullanıcılara neredeyse sınırsız özgürlük vaad eden platformdan kullanıcıların çıkmak istemeyeceği öngörülüyor. Bazı üst düzey yöneticilere göre sistem gelecekte internetin yerine geçecek.

En İyi Metaverse Projeleri

Her gelişen teknolojinin temelinde insan hayatını kolaylaştırmak yatar. Metaverse içinde durum çok farklı değil. Öyle ki Metaverse’nin projeleri insan hayatında devrim yaratabilecek cinsten. İşte dijital çağın doruk noktası olan Metaverse evrenin projeleri;

-Verasity
-Alien Worlds
-Wilder World
-Chromia
-Ceek VR
-Wax
-The Sandbox
-Decentraland

2022 Metaverse Coin Listesi

Kripto paralar hayatımızın ayrılmaz parçalarından biri haline geldi. Her geçen gün şirketler farklı kripto para birimlerini piyasaya sürerek reklamını yapıyor. Meta şirketi de bunlardan bir tanesi. Her ne kadar bu kripto paralar şu an için yeterince popüler olmasa da gelecek yıllarda önemli bir yere sahip olması mümkün. Bu nedenle kripto paralarla ilgilenen kişiler Metaverse evreninde yer alan kripto paraları merak ediyor. İşte Metaverse evrenin bazı kripto paraları;

-Axie Infinity (AXS)
-Decentraland (MANA)
-Starlink (Starl)
-The Sandbox (SAND)
-Aavegotchi (GHST)
-Ufo Gaming (UFO)

Metaverse Arsa Almak Mümkün mü?

Metaverse gerçek evrenin dijital dünyaya yansıması olarak değerlendirilebilir. Dolayısıyla bu evrende de arsa ve gayrimenkul almak mümkün. Hatta dijitalleşen dünyada internetin geleceği olarak görülen Metverse projesinde arsa satın alma işlemleri oldukça artmış durumda. Bunun nedeni ise geleceğin en garanti yatırımlarından bir tanesi olarak görülmesi. Tabi bunun için tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi belirli bir miktar paranı gözden çıkartılması gerekiyor.

Metaverse Arsa Fiyatları

Metaverse hakkında en merak edilenlerden bir tanesi de arsa fiyatlarının ne kadar olduğu. Bu konuda ise net bir şey söylenmesi mümkün değil. Zira arsa fiyatları tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bölgesel olarak değişkenlik gösteriyor. Daha net bir anlatımla Türkiye üzerinden örnekle deniz kenarından alacağınız bir arsayla, İç Anadolu’dan alacağınız arsa arasında fiyat olarak fark var. Metaverse evreninde arsalar genel itibariyle USDT cinsinden kripto para ile satılıyor. Metaverse evreninde 1.000 dolardan başlayan fiyatlarla arsa bulmak mümkün.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir