Kuran’ı Kerim’i yakan Rasmus Paludan kimdir?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Kuran’ı Kerim’i yakan Rasmus Paludan kimdir?

0

Kuran’ı Kerim’i yakan Rasmus Paludan kimdir?, Danimarka’da uzak sağ siyasi parti Stram Kurs‘un lideri ve kurucusudur. Parti 2017 yılında kurulmuş ve göçmen ve İslam karşıtı görüşleriyle tanınmıştır. Parti, nefret söylemi ve diğer suçlar nedeniyle üyelerinin tutuklanmasına ve cezalandırılmasına neden olan birçok tartışmalı gösteriye katılmıştır.

Paludan kendisi, nefret söylemi ve ırkçı nefreti tetikleme suçlarından birden fazla kez tutuklanmış ve cezalandırılmıştır. Ayrıca, Almanya ve İsveç gibi birçok ülkeye giriş yasaklandı çünkü aşırı görüşleri.

Paludan’ın siyasi görüşleri ve eylemleri diğer siyasi partiler, medya ve insan hakları örgütleri tarafından geniş bir şekilde eleştirilmiştir. İslamofobi ve ırkçılık yaydığı iddia edilmiştir ve partisi bazıları tarafından “nefret grubu” olarak tanımlanmıştır. Son olarak Kuran’ı Kerim’i yakan adam olarak dünyada adından söz ettirmektedir.

Paludan ve partisi hakkındaki skandallara rağmen, Paludan ve partisi, Danimarka halkının bazı kesimlerinde büyük bir takipçi kitlesine sahip olmuştur. Ayrıca, Paludan’ın görüşleri ve eylemleri sadece Danimarkalılar tarafından değil, aynı zamanda uluslararası toplum tarafından da geniş bir şekilde reddedilmektedir ve Avrupa Birliği ve BM tarafından da kabul edilmemektedir.

Paludan’ın partisi son seçimlerde Danimarka parlamentosunda hiçbir sandalye alamamıştır.

Ayrıca, Paludan’ın siyasi görüşleri ve eylemleri Danimarka toplumunun temsilcisi değildir ve Danimarkalıların çoğu onun görüşlerine ve eylemlerine karşıdır.

“Her Hafta Cuma Günü Kuran Yakacağım”

Son günlerde Kuran’ı Kerim’i yakarak dünyada kendinden söz ettiren Rasmus Paludan, İsveç NATO’ya alınana kadar her hafta Kuran yakacağını açıkladı. “Erdoğan İsveç’i NATO’da istemiyor fakat ben ona ifade özgürlüğünü öğreteceğim” şeklinde konuştu.

Danimarka işçi alımı başvuru ile alakalı bilgilendirme makalemiz için linke tıklayınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir