Linux Hosting ile Hızı Keşfedin!
 1. Anasayfa
 2. Güncel

Linux Hosting ile Hızı Keşfedin!

0

1991 yılında Linus Torvalds tarafından geliştirilen Linux yazılımı, günümüzde hosting sağlayıcıları arasında en popüler işletim sistemlerinden biridir. Unix mimarisini kullanan bu sistem zaman içinde gelişti ve yaygınlaştı. Bazı özellikleri sayesinde Linux hostingi diğer barındırma hizmetlerinden daha avantajlı hale getirdi. Örneğin açık kaynaklı olması sunucu optimizasyonlarını kolaylaştırdı. Ücretsiz lisans özelliği maliyet avantajı sağladı. Linux çekirdeğine eklenen PHP desteği içerik yönetim sistemlerinin kurulumunu basitleştirdi. Linux sunucularda WordPress veya Joomla tabanında çalışan web siteler için daha yüksek performansa ulaşmak mümkün. Sitenizin sunucu ve hosting ihtiyaçları için Linux hosting paketleriyle yüksek performans özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Birkaç Tıklamayla Web Site Kurulumu

Kendi web sitenizi kurmak istiyorsanız işe nereden başlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Aslında endişe etmenize gerek yok. Çünkü günümüzde web site kurulumunu kolaylaştıran birçok yazılım ve panel var. Size düşen en önemli görev, sitenizi kurmak ve yönetmek istediğiniz altyapıya karar vermek. Linux altyapılı işletim sistemi ve sunucu tercih edenler; cPanel ve Linux hosting hizmetleri tam size göre! Sitenizin içerik yönetim sistemini basit birkaç tıklamayla kurmanız mümkün. Linux hostingin bu bağlamda en önemli avantajı, açık kaynaklı sitelerin kurulmasına uygun altyapı desteğidir. İster WordPress olsun, isterseniz Joomla tabanlı web sitenizi cPanel ve Linux hostingle herhangi bir yardım almadan kolayca kurabilirsiniz.

Web tasarım ve kodlama konusunda deneyime sahip olmayanlar site kurmanın çok zor bir süreç olduğunu düşünür. Oysa temel bazı süreçleri tamamlamak için programlama dilleri hakkında fazla bilgiye sahip olmak gerekmiyor. Linux’un temelindeki PHP programlama dili, basit grafik arayüzlerle bu işleri kolaylaştırıyor. Amatör webmasterların yanı sıra deneyimli web geliştiriciler için de cPanel ve Linux, sunucu ve hosting tarafında birçok pratik çözüme sahip. Bu çözümler sayesinde web site mimarisinde ASP’ye oranla PHP son yıllarda daha fazla ilgi görüyor. Yaygınlaşan internet kullanımı ve web sitelerin farklılaşan ihtiyaçları bunun en önemli nedenleri arasında. cPanel ve Linux hosting sayesinde sitenize dilediğiniz özelliği kolayca ekleyebilirsiniz. Bu sayede web operasyonunuzu geliştirebilirsiniz.

Web Site Yönetiminde Profesyonel Çözümler

Bilindiği üzere MSSQL kullanan Windows sunucuları ve hosting hizmetlerinde ana programlama dilini Microsoft ASP.NET oluşturur. Mikro çekirdek kullanan Windows’ta işlem hızı düşüktür. Üstelik Microsoft’un sunucu bilgi katmanları, kullanıcı modu ve çekirdek modu diğer programlama dillerini desteklemez. Dahası, Windows sunucu kullanmak için lisans satın almak maliyeti artırır. Oysa Linux lisansı ücretsizdir. Monolitik çekirdek kullanan Linux’un özel yazılımları birçok programlama dilini destekler. Bu yazılımların MySQL üzerinde çalışması ve açık kaynaklı olması sunucu optimizasyonlarını kolaylaştırır. Bununla birlikte Windows’tan Linux’a yeni geçen kullanıcılar belli bir uyum sürecine ihtiyaç duyabilir. Ancak Linux’a alıştıktan sonra pek güçlük çektiklerini söyleyemeyiz.

Linux sunucu ve yazılımları değiştirmek Windows sunucu ve yazılımları değiştirmekten daha kolaydır. Bu kolaylığı web sitelerin gelişen operasyonlarında ihtiyaç duydukları optimizasyonları sağlarken daha fazla hissederiz. Büyük çaplı web projelerinde sunucu optimizasyonları bazen ciddi bir sorun haline gelir. Güncellemenin ardından sunucuyu kapatıp yeniden açmak bile operasyonun bir süre kesintiye uğramasına yol açar. Oysa Linux’ta sunucu yükseltmelerinin ardından sistemi tekrar başlatma gereğini pek duymazsınız. Bu da kesintisiz bir web deneyimi anlamına gelir. Linux hostingin bu gibi birçok konuda sunduğu avantajlar diğer hosting hizmetleri arasında öne çıkmasını sağlıyor. Profesyonel webmasterlar hız, performans ve maliyet avantajları nedeniyle Linux hosting paketlerini daha cazip görebiliyor. Ayrıca web saldırılarından korunma, veri güvenliği, yedekleme hizmetleri gibi konularda da Linux’un avantajlarından yararlanmak istiyorlar.

Geoit Wordpress Teması

Web sitelerin domain ve sunucu ihtiyaçlarını uygun fiyat avantajlarıyla karşılayan daha.net Linux hosting konusunda da daima yanınızda. İster bireysel tarafta olsun, isterseniz kurumsal ihtiyaçlarınız için daha.net ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. 2010 yılından bugüne binlerce kullanıcıyı en hesaplı hosting hizmetleri ile buluşturduk. Teknik destek taleplerini 7/24 hizmet veren deneyimli kadromuzla karşıladık. Daha önce Linux hostingi denememiş kullanıcılar bile verdiğimiz destek hizmetleri sayesinde kaliteli bir web deneyimine ulaştı. Kendi alanında öncü pek çok firma kurumsal ihtiyaçları için daha.net’i tercih etti. Sağladığımız teknik imkanlarla büyümelerine ivme kazandırdık.

Web sitenizi Linux altyapılı sunucuda barındırmak istiyorsanız, Linux hosting paketlerimizi mutlaka incelemelisiniz. Sizler için hazırladığımız 4 pakette farklı ihtiyaçlara uygun çözümler sunuyoruz. Linux hostingde kaç adet site barındıracağınız, disk boyutu, trafik ve diğer kriterlere dikkat etmek gerekir. Paketlerimizde en düşük SSD disk alanı 500 MB, en yükseği ise 5 GB şeklinde. Trafik konusunda alt sınırımız 30 GB, üst sınırımız ise 120 GB. Paketlerimizin diğer özelliklerini ilgili kısımlardan öğrenebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir