Ramazan Ayında İşinize Yarayacak 6 Mobil Uygulama
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Ramazan Ayında İşinize Yarayacak 6 Mobil Uygulama

0

Ramazan ayında mobil tarafında kullanılabilecek olan uygulamalar nelerdir? Hangi uygulamalar Ramazan Ayında işe yarar? Ramazan ayında telefon ve tablete yüklenebilecek olan uygulamalar nelerdir? Gibi birçok sorunun cevabını size hazırlamış olduğumuz bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Senede sadece bir kez gelen Ramazan Ayı, sonunda geldi çattı. Müslümanlar bu ay içerisinde oruç başta olmak üzere birçok ibadeti yerine getirmek için çabalarlar. Bunların yanında birçok kültürel gelenekler de bu ayla beraber hayatımıza girer. Bu yüzden Ramazan Ayı ülkemiz açısından önemlidir. Klişe olacak biraz ama; “Nerede o eski Ramazanlar” diyerek artık teknolojinin de yardımıyla birçok yeniliğin de hayatımıza girmiş olduğunu söyleyelim. Özellikle pandeminin getirdiği bazı köklü alışkanlık veya zorunluluklar ile teknolojinin bize sağladıklarıyla daha rahat bir Ramazan geçirebiliriz. Bu yazımızda oruçluyken vaktin çabucak geçmesini sağlayacak olan mobil oyunlar haricinde daha çok işlevsellik üzerine kurulmuş olan ve Ramazan Ayı’nda kullanılabilecek en iyi uygulamaları listelemek istedik. Peki, Ramazan Ayının en iyi mobil uygulamaları nelerdir? 

1-Ramazan Rehberi 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi bir uygulama olan Ramazan Rehberi hem Ramazan hem de oruç gibi ibadetler hakkında merak edilen tüm sorulara yanıtlar bulabileceğiniz bir uygulamadır. Bunların yanında hutbe, vaaz, bilgilendirici makaleler, teravih ve bayram namazları gibi birçok konuda da detaylı içeriğe sahip olan uygulama, oldukça işlevsel olmasından dolayı birinci sırada yer alıyor.  

-Android Cihazlar İçin Ramazan Rehberi Uygulamasını İndirin

-iOS Cİhazlar İçin Ramazan Rehberi Uygulamasını İndirin

2-Muslim Assistant 

Özellikle sahur ve iftar saatlerini takip edebilmeniz açısından oldukça işlevsel olan Muslim Assistant, sadece Ramazan Ayı içerisinde değil normal zamanda da oldukça işlevsel bir uygulama olarak göze çarpıyor. Uygulama içerisinde sahur, iftar, namaz vakitleri ve Kur’an, dua okuma gibi birçok işlevsel özellik yer alıyor. Uygulama çoklu dil desteğine sahip ve Türkçe ‘de bu dillerden birisi olarak uygulama içerisinde bulunuyor. 

Android Cihazlar İçin Muslim Assistant Uygulamasını İndirin

-iOS Cihazlar İçin Muslim Assistant Uygulamasını İndirin

3-Yemek.com 

Yemek tariflerine ve yemeklerle ilgili birçok bilgiye erişebileceğiniz bu uygulama özellikle oruç tutan kişileri yakından ilgilendiriyor. İftar sofrası hazırlamanın ne kadar özen gerektiğini bilen kişiler için oldukça işlevsel olacak bu uygulama sayesinde Ramazan Ayı’nda hem lezzetli hem de sağlıklı sofralar kurulabilecek.

-Android Cihazlar İçin Yemek.com Uygulamasını İndirin

iOs Cihazlar İçin Yemek.com Uygulamasını İndirin

4-Yemek Sepeti 

Her zaman iftar sofrası hazırlamak zorunda değilsiniz. Bazen de yemek yapmak istemez ve dışarıda yemek istersiniz. Ancak pandemi sürecinde olduğumuzdan ve kısıtlamaların ağırlaştırıldığı şu günlerde dışarıda yemek pek mümkün görünmüyor. Bu yüzden birçok lokantayı ve işletmeyi bünyesinde barındıran Yemek Sepeti ile istediğiniz yemeği, tatlıyı veya market alışverişini kapınıza kadar getirtmeniz mümkün. 

-Android Cihazlar İçin Yemek Sepeti Uygulamasını İndirin

-iOS Cihazlar İçin Yemek Sepeti Uygulamasını İndirin

5-Getir

Yine Yemek Sepeti gibi kapınıza kadar hem yemek siparişlerinizi hem de market siparişlerinizi getiren kaliteli bir uygulama daha. Ülkemizde ve son zamanlarda ülkemiz dışında da hizmet vermesi ile gündemde olan Getir ‘den faydalanırken indirimlerle de karşılaşmanız mümkündür. 

-Android Cihazlar İçin Getir Uygulamasını İndirin

iOS Cihazlar İçin Getir Uygulamasını İndirin

6-Nefis Yemek Tarifleri 

Sahur veya iftarda ne yiyeceğinize karar vermekte zorluk yaşıyorsanız bu uygulama ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Neredeyse her kategoride yemek tarifinin yer aldığı bu uygulamada, mutfak ile ilgili birçok püf noktasına erişmeniz de mümkündür. 

-Android Cihazlar İçin Nefis Yemek Tarifleri Uygulamasını İndirin

iOS Cihazlar İçin Nefis Yemek Tarifleri Uygulamasını İndirin

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir