Türkiye’de En Çok Aboneye Sahip Dizi ve Film Platformları Açıklandı
 1. Anasayfa
 2. Güncel

Türkiye’de En Çok Aboneye Sahip Dizi ve Film Platformları Açıklandı

0

JustWatch tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye’de çevrim içi dizi ve film platformları arasında zirvede olan isim yine uzun yıllardır olduğu gibi BluTV oldu. JustWatch, kullanıcılara aradıkları dizi veya filmin hangi platformda olduğunu gösteren ve farklı platformlardaki izleme listelerini bir araya getiren bir platform olarak biliniyor.

Türkiye’nin en çok izlenen film ve dizi platformları

Yılın üçüncü çeyreğine ait veriler, oldukça şaşırtıcı sonuçlar ortaya koydu. BluTV, %38’lik pazar payı ile açık ara farkla zirvede yer alırken, onu %27’lik pazar payıyla Netflix takip etti. Amazon Prime Video %19’luk pazar payıyla üçüncü sırada yer alırken, Disney+ %7’lik pazar payı ile dördüncü sıraya geriledi. MUBI ise %5’lik pazar payıyla beşinci sırada kendine yer buldu.

PlatformPazar Payı
BluTV%38
Netflix%27
Amazon Prime Video%19
Disney+%7
MUBI%5
Diğer%4

Amazon Prime Video Yükselişte

1 Ocak 2023 ile 30 Eylül 2023 tarihleri arasında sağlanan verilere göre, platformlar genel olarak kullanıcı sayılarını korumayı başardılar. Hatta Amazon Prime Video ve MUBI, yılın başından bu yana kullanıcı sayılarını artırmayı başaran platformlar olarak dikkat çekiyorlar.

Ancak Disney+ için durum tam tersi. Yılın başında %10’luk pazar payına sahip olan platform, sonraki aylarda istikrarlı bir şekilde kullanıcı kaybetmiş durumda. Bu veriler, Türkiye’deki çevrim içi dizi ve film platformlarının rekabetçi tablosunu gösterirken, BluTV’nin liderliğini sürdürdüğünü ve Netflix’in yakın takipçisi olduğunu gösteriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir