Opera Gizli Sekme Açma ✔️
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Opera Gizli Sekme Açma ✔️

+ - 0

Opera Gizli Sekme

Opera Gizli Sekme Açma işlemini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz;

İnternette herhangi bir şeyi merak edip arattığımızda, beğendiğimiz bir eşyayı almak istediğimizde, yada rastgele gezinti yaptığımız zamanda internet tarayıcıları bu olayları baştan sona kadar inceler ve depolar. Bazı siteleri görüntülemek için Kayıt olmanız gerekmektedir. Bu nedenle mail bilgilerinizi de depolamış olan bu tarayıcılar ile bilgilerini paylaşmak istemeyen veya internet geçmişini bir başkasının görmesini istemeyen kullanıcıların sadece gizli bir pencere açması yeterlidir. Opera Kullanan kullanıcıların da Opera Gizli Sekme kullandığını söyleyelim.

Opera Logosu

Opera Gizlilik Modu

Diğer web tarayıcılarında Gizli Sekme olarak işlev gören bu seçenek, Opera web tarayıcısında Özel Pencere olarak karşılık buluyor. Opera tarayıcısında farklı isimlendirilmiş olmasından kaynaklı kullanıcılarda kafa karışıklıklarına neden olabiliyor. Birbirinden hiç bir farkı olmayan bu Gizli Sekme ve Özel Pencere sizlere sınırsız, gizli ve bir o kadar da korunaklı bir internet gezintisi sunuyor.

Gizli Sekme Açma Opera

Operada gizli sekme açmak gerçekten tahmin ettiğiniz kadar karışık değil. Opera arayüzündeki pencerenin sol kenarında bulunan Araçlar bir çok kullanıcının kafasını karıştırıyor. Gizli Sekmeyi sol tarafta arayan kullanıcılar maalesef aradığını bulamamakta. Sizlere Gizli Sekme açmanın Hem Kısayol tuşları ile hem de tıklanarak yapılabilecek bir işlem olduğunu aşağıdaki Listemizde açıklayacağız.

  • Web Tarayıcısını açın.
  • Menüden Yeni özel Pencere seçeneğine tıklayıp Gizli Penceremizi açabiliriz.
  • Gizli Pencereyi Kısayol Tuşları ile açmak için ise Control + Shift + N tuş kombinasyonunu tercih edebilirsiniz.

Opera’da gizli modda gezinmek için iki yol var. Pratik bir yol izlemek isterseniz Control + Shift + N kısayolunu kullanabilirsiniz. Daha uzun bir yol tercih ederseniz menüden “Yeni Özel Pencere” seçeneğine tıklamanız gerekir.

Gizli Sekme yani Özel Pencere açıldığını aşağıdaki Logoyu gördüğünüzde anlayabilirsiniz. Yaptığınız hiç bir aramayı, kart bilgilerini kaydetmeyen ve sayfa kapatıldığında otomatik olarak silinen bu modu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Opera Gizli Mod(Özel Pencere) Logosu

Modeminizde bulunan USB girişinin ne işe yaradığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap