PhoenixOS’un Android Arayüz Programı
 1. Anasayfa
 2. Güncel

PhoenixOS’un Android Arayüz Programı

0

Phoenix OS, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar için Android arayüzüne geçiş imkanı sağlar. Phoenix OS sayesinde Android arayüzünü kolaylıkla bilgisayarınızda kullanabileceksiniz. Phoenix OS hakkında detaylar yazımızın devamında yer alıyor.
 
Teknoloji ile az çok haşır neşir olan herkesin bildiği üzere, Android işletim sistemi genel olarak tablet ve cep telefonu gibi mobil cihazlarda kullanılan bir işletim sistemidir.

Ancak isterseniz Windows işletim sistemini kullanan bilgisayarınızda da Android arayüzü deneyimi yaşamanız mümkündür. Bunun için yapılması gereken tek şey Phoenix OS programını indirmek ve bilgisayarınıza kurmak. Sonrasında Android deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz.

Phoenix OS Nedir?

Phoenix OS, Windows işletim sisteminde veya herhangi bir harici belleğe yüklenerek kullanıcılara Android deneyimi yaşatan bir programdır. Resmi bir Android dağıtımı olmadığı için Google Play uygulamalarına ve Google hizmetlerine erişemiyorsunuz. Ancak farklı kaynaklardan elde edilebilecek olan APK dosyalarını kurup, rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. 
 
Phoenix OS ile bilgisayarınızdan Android işletim sistemi deneyimi yaşarken, aynı zamanda farklı Android cihazlar ile bağlantı da kurabiliyorsunuz. Bu özelliği açısından özellikle Android uygulama geliştiricileri tarafından oldukça sevilen bir program olan Phoenix OS ile aynı zamanda Android tabanlı oyunları da oynamak mümkündür. 

Phoenix OS Sistem Gereksinimleri

Phoenix OS kurulumu için 32 bit işlemci ve en az 2 GB disk alanına ihtiyaç duyulur. Eğer bilgisayar yerine harici bir belleğe kurulum yapılacaksa bunun için en az 4 GB alan gereklidir. Kullanılan Windows versiyonunun herhangi bir önemi yok. Ancak eski tip bir işlemci ile kullanım sağlanacaksa bazı problemler ile karşılaşılabilir. 

Phoenix OS Nasıl Yüklenir?

Phoenix OS’u kurabilmek için öncelikli olarak kurulum dosyasını indirmeniz gerekiyor. Kurulum dosyasını resmi internet sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Ancak resmi siteden indirirken Chrome tarayıcısında bazı indirme sorunları ile karşılaşmanız mümkün. Bu yüzden farklı bir tarayıcı ile veya güvenilir farklı bir kaynak üzerinden kurulum dosyasını indirebilirsiniz. 
 
Yükleme işlemi bittikten sonra kurulumu ister bilgisayarınıza, isterseniz de harici bir belleğe rahatlıkla yapabilirsiniz. Gerekli adımları izleyerek kısa bir sürede kurulumu gerçekleştirme mümkün. Sonrasında eğer bilgisayarınıza kurulum yaptıysanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız ve önyükleme seçenekleri arasında yer alan Phoenix OS seçerek devam edin. Eğer harici bir belleğe kurulum yaptıysanız, belleği bilgisayarınıza bağlayın ve çalıştırın. Karşınıza direkt olarak Android işletim sisteminin yer aldığı bir ekran gelecektir.  

Phoenix OS ile Neler Yapılabilir? 

Phoenix OS tam olarak bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir Android deneyimi yaşatacaktır. Tabi bu Android deneyiminde akıcı bir şekilde klavye ve fare kullanımının olacağını da söyleyelim. Phoenix OS ile yeterli bir donanımsal gücünüz var ise en iyi Android tabanlı oyunları bile rahatlıkla oynayabilirsiniz. Aynı zamanda bu oyunları klavye ve fare kullanımı ile çok daha profesyonel bir şekilde oynamanız mümkündür. 
 
Aynı zamanda Android işletim sisteminde yer alan tüm uygulamaları APK ile yükleyerek kullanabilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulama geliştiricileri, geliştirdikleri uygulamaları eş zamanlı olarak Phoenix OS’a yükleyerek gerekli kontrolleri yapabilir ve uygulamalarını geliştirirken en iyi deneyimi yaşayabilirler. 
 
Özellikle ücretsiz ve kolay kullanılabiliyor oluşu ve aynı zamanda harici bir belleğe yüklenerek her yerden kolaylıkla erişilebiliyor olması Phoenix OS’u tercih edilebilir bir Android emülatörü haline getiriyor. Emülatör kullanımına ilk kez başlayacak olan kişilerin bile biraz vakit geçirdikten sonra kolaylıkla alışabileceği bu yazılım, aynı zamanda profesyonel uygulama geliştiricilerini de kendisine çekmeyi başarıyor. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir